anneniz yardımcı oluyormu size ?

mert_mert soruyor: 5

annem abimin oğluna daha çok ilgili..ben ne zaman çağırsam hep işi olur biryere gitmesi gerekir çoçuk hasta diye sitem yapsam gelsin diye hiç niyetlenmez gelmeye ama abimin oğlu ne zaman hastalansa hemen koşar evine alır dr muş ilacıymış 5 6 gün iyileştirir evinde bakar..gezdirir normal zamanlarda ..yani kız evlat olunca çoçuğu bu kadar değerli olmuyormu erkek evlatın torunu başkamı oluyor..

  birde mesela yengem oğlunu anneme bırakır annemin sesi çıkmaz ama ben günü birlik bıraksam alttan laf işitir bana ay hiç yemedi yoruldum filan hani bir daha bırakmıyım diyemi anlamıyom(soruncada yok öle bişi sen yanlış anladın ben her zaman bakarım diyor) mesela ben ikinci çoçuktan hiç mevzu bahis etmesemde bana geçenlerde valla 2.ci çoçuk hiç düşünme nasıl bakılır ikisine zor valla filan gibi şeyler söledi ..hevesim varsada gitti.bazı sağlık sorunları nedeniyle ara ara kontrollerim oluyor kan vs günübirlik anneme bırakıyorum 3 4 saatliğine yani o bile zor geliyor ki öle azman bir çoçuğum yok..bilmiyorum sizinde anneleriniz bu şekildemi erkek evlat kız evlat ayrımı yapılşıyormu..

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


mert_mert

yazılanları tek tek okudum valla kimseye ihtiyaç veya güvenerek çoçuk yapmadım ama annemle aramızda otobüsle 15 dakkalık yol var ilk çoçuğum olmasına rağmen sezeryanlı halimle 2 günlükken evi çok ihaml ettim diye gitti valla 1 hafta sonra geldi yanında 3 yaşında saldırgan yiğenimle..düşünün 2 günlük sezeryanlı zor kalkar emzirir yemeğimi bile kalktım yaptım kaynanam filan yok benim birde tek kızım ailede..anneme dile getirdim bunları ne yapım öle gerekti filan falan hep bir bahaneler uyduruyor ..gelinlik bakmaya bile yiğenimle gittik ya düşünün annem onsuz hiç durmuyor ..benim oğlum hastlanmış nasıl filan soruyor hemen peşine diğer torunu anlatıyor vah tüh öksürdü terledi anası bakmadı filan ama her muhabbette o hep o..toz kondurmuyor ben bazen öz evladı olduğumdan şüphe duyuyorum ..eşimle araları çok iyi eşim benden çok annemle hatırnaz hediyeler alır eli hiç boş gitmez bana bile öle şeyler yapmaz çiçeksiz gitmez evine 5 yıllık evliyiz bu arada.eşimin annesi öldüğü için anneme bir başka düşkün yani araları iyi..şimdide ben sitem ettim diye sürekli telde arıyor ben telden annelik değil yanımda anne istiyorum varlığı yok..ikinci çoçuk düşünmediğim ve arada sırada çoçuk bıraktığım halde lafını çaktıya yeter bana ...


CokBilmis

Bence de kafanıza takmayın. İnsanlık halleri bunlar. Bir torununu diğerinden fazla seviyor diye kırılamazsınız ki? Sevgi bu, içten gelen bir duygu, zorlamayla ortaya çıkmaz.

Benim annenannemin 4 tane torunu vardı. Bir tanesini hepimizden fazla severdi. Babamdan çekindiği için bana hep mesafeli dururdu. Acaba annem de alınır mıydı ki sizin gibi? O zamanlar düşünmemiştim bunu. Ama ben anneannem diğer kuzenimi daha çok seviyor diye hiç kıskançlık duymadım. Çocukar insanları ve olayları olduğu gibi kabul etme konusunda yetişkinlerden daha başarılılar sanırım :)


selencem

Ben de bu tur bir rahatsizlk yasarken sunu farkettim: Annemin kafasinda ben tek basima ve esimin/kv.nin yardimlariyla zaten yardima ihtiyac duymuyordum. oysa ablamin oluyordu. bir sekilde ona bunun boyle olmadigini anlattim, akabinde daha cok yardimci olmaya basladi. ama ne ben ne de oglum asla ablamin ve yigenlerimin yerini tutamayiz. ben kabul ettim, size tavsiyem de budur. kabul edip duzeninizi ona gore kurun, az uzulursunuz. sonucta annem beni de oglumu da cok seviyor bunu biliyorum, o da insan, ayni hissedemiyor olabilir...


mert_mert

annemi 1 aydır gözlemliyorum hatta gitmiyorum da evine..telde arıyorum ne yaptın filan anlatıyor dün teyzene gittim şu gün pazara gittim şu gün çarşıya gittik komşularla filan güne katılmış yani 1 aydır aktif halde ..dun dayanamayıp artık işin yok sanırım çağırsam gelmezsin ama sürekli gezme halindesin dedim ..cvp hemen belli ama o sıralarda işim yoktu bende düşündüm sana gelmeyi ama perdeyi yıkıcaktım yok halı silim diye aklımda geçti öle kaldı diye yine bahaneler yine bahaneler.

  artık annemi zor zamanlarda çoçuğumu emanet edebileceğim komşu olarak görüyorum ötesi yok yani bunu kendisi böle istedi ..evladında anneninde babanında hayırlısını versin allahım..


praticus

bizde ayri sehirlerdeydik ema ninda edigi gibi hersey cok daha zor ama kendi duzenimizi kurduk.oglumun KlRKlNDa bile yalnizdik oturup agladik esimle sonra kabullendik herseyi sende anneni boyle kabul et beklentin olmaasin neyapabilirsinki kafana takmamaktan baska.harfler icin ozur dilerim
Cevaplamak için Üye ol