4 d ultrason(Ayrıntılı ultrason)

seddosh soruyor: 6

Merhaba.. Kızımızla 22 + 2 deyiz. 19. haftada doktorumuz bizden 4d ultrason yaptırmamızı,sonucu götürmemizi istedi. Ancak eşimin iş yoğunluğundan dolayı yaptıramadık.
İkinci çocuğunu yeni doğurmuş bir  arkadaşım bunun gereksizz olduğunu ,kendisinin ikinci çocuğunda yaptırmadığını söyledi?.
Sizce ne yapmalıyım.. Yptırmak istesem bile geç mi kaldım.. Ne yapmalıyım.
Bir de hala tetanoz aşımı olamadım. Bunu  doktoruma sormalı mıyım, yoksa gidip kafama göre yaptırmalı mıyım. Sanırım 5. ayda yapılıyordu tetanoz aşısı,ben 6. aya girmiş bulunuyorum şimdi yaptırırsam geç mi kalmı olurum ?


Şİmdiden teşekkürler cevaplar için..

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


zumre

tetanoz aşısını sağlık ocağında ücretsiz yapıyorlar. benim doktorum yaptır demediği için yaptırmadım.
detaylı ultrason hem insanı tedirgin eden birşey hem de gerekli. ama her doktorun gördüklerini farklı yorumlaması, insana ızdırap veriyor ve hamilelik huzursuz ruh haliyle geçiyor. detaylı ultrasonu yaptırmıştım. rutin yapılıyor sanırım.
3 ve 4 boyutlu ultrason renkli oluyor diye biliyorum. bebeğin yüz şeklini bir güzel veriyor.
şu son dönemlerimin, cd kaydıyla birlikte renkli çıktısını almak istiyorum.
doktor önerisi olan varsa, sevinirim. benim doktorumun ekipmanı yeterli değilde.


ikicocukannesi

nerede yaşıyorsunuz zmrs?


seddosh

Hepinize çok teşekkür ederim. Gerçekten fikirleriniz önemliydi.. keşke ilk hamileliğini yaşayan benim gibi tüm annelerin internet gibi bir imkanı olsa da fikirleriniz ve tecrübelerinizden faydalansa...
Bugün yaptırdık ikinci düzey ultrasonumuzu, çok şükür bulunuğumuz hafta ve ay ile kızımızın gelişimi uyumlu çıktı.. Babamız gibi uzun boylu,(Bacak boyumuz uzunmuş) el ve ayaklarımız da biraz büyük:)  İyi ki yaptırmışım kzımı daha ayrıntılı,daha uzun görme şansım oldu. Haftaya da aylık rutin kontrolümüz var,sonucu gösterdim ve sonunda doktorumdan bir aferim aldım :) 

Allah tüm hamiş bayanlara kolaylık versin..

Sevgiler ,Seda..


zumre

istanbul'dayım. bahçelievler de.
detaylı ultrason için fehmi yazıcıoğlu na gitmiştim.
memnun da kalmıştım.
ama şimdi keyfi olarak sadece bebeğin yüzünün fotoğrafı için gitmeyi planladığımdan daha uygun fiyatlı bir doktora gitmek istiyorum. tamamen şımarıklık yani:)


busraa

Dün 4 boyutlu ultrasona gittim, oğluşumu görmek çok güzeldi ama keşke gitmeseydim!!
Dr a ''Bu sadece görsel bir şölen mi yoksa sizin de tıbben görmeniz gereken ayrıntıları da veriyor mu?'' dedim.Dr yok ''sadece görsel işkence'' dedi.
Bir kere görüntüyü net yakalamanız bebeğin duruşuna ve amniyon sıvısının o anki durumuna bağlı.Biz  ilk başta yüzünü görebildik.Ama görüntüler karışık, kafasının oralarda gördüğüm görüntü için kaburga kemiği dedi mesela dr.Oğluşum çok fazla tekmelemeye başladı beni.Dr kuzumun çok rahatsız olduğunu, bebeklerin 4 boyutluyu hiç sevmediklerini söyledi.Çünkü 4 boyutlunun ses dalgasının frekansı çok daha yüksekmiş.
Kısacası kendi keyfim için oğluşumu rahatsız ettiğimden dolayı çok üzgünüm!!


sissi

kendini üzme canim,sen üzülmeye devam ettikce miniginde dudaklarini büzer yoksa göbisinde:((
bende dün 3d yaptirdim..normal usgde tekmeler savuran bebis 3d de misil misil uyuyarak poz verdi:)
40 haftada 1 defa 5 dakika yapilan bisey..hergün zevkimiz icin yaptirsak evet haklisin haksizlik yaptik deriz ama bu durumu takma kafana...sevgiler..
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Emzik yerine kullanilmak 1

çorlu da kreş arıyorum 0

Bursa'da çocuk doktoru 3

berilimmmm
Son: emineaslihan,

Anasınıfında yemek götürmek 3

yesil_erik 5Y5A
Son: derya275,