Helen doron mu? amerikan kültür kids mi?

jeromia soruyor: 9

İzmir Gaziemir'de yasıyorum. Kızım 33 aylık ve onun sosyal zihinsel ve 2.dil gelişimi için okul araştırıyorum. İki okul ile de görüştüm fakat karar veremiyorum. Ikisininde farklı artıları var ve tercih yapmakta zorlanıyorum Çocuğu bu okullara giden var mı? Yorumlarınızı merak ediyorum.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


psoysal

Merhaba, benim kızım şu anda Mavişehir Helen Doron'a devam ediyor ve çok çok memnunuz! daha önce başka bir anaokuluna gidiyordu ve orada gelişimini net gözleyemiyordum bu yüzden de kızımın öğrenmeye en açık olduğu zamanı boşa harcıyorum gibi geliyordu.. ancak Helen Doron'daki eğitimin kalitesi gerçekten çok farklı. AKD için net bir bilgi veremeyeceğim ancak Helen Doron ve eğitim metodları konusunda kefilim diyebilirim..


metelikatu

Kısmetse eylülde alsancaktaki helen doron a göndermeyi düşünüyorum oğlumu. Daha önce Alsancak ve Bostanlıdaki şubelerde demo derslere katıldık ve oğlum o vakitlerde 9,5 aylıktı ancak verdiği tepkiler süperdi.


jeromia

Sevgili Psoysal, Gaziemir'deki Helen Doron demo dersine kızımla katıldık. Sınıflar küçük ve max.5 kişilikti. Küçük ve kutu gibi oluşu hiç hoşuma gitmedi. Tüm şubeleri böyle mi merak ediyorum? Ama az kişi olduklarından Öğretmen oyunlarda birebir ilgileniyor, dil eğitimi açısından da büyük avantaj diye düşünüyorum. Akd Kids ise çok fazla çeşitlilik ve ferah bir ortam sunuyor. Sınıflar olabildiğince geniş fakat burada sayı artıyor. Bir sınıfta 2 öğretmen ve max. 16 çocuk var. Bu kadar kalabalık oluşu düşündürüyor :( Haftada 2 gün Yarım gün oyun grubuna göndereceğim. Aklımda Helen Doron vardı ama çok küçük bir mekana kurulu olduğundan önceliği akd kids'e verdim. umarım memnun kalırım, 1 hafta sonra başlıyoruz.


psoysal

Sevgili Jeromia, Mavişehir'de sınıflar büyük ancak daha kalabalık. Bizim sınıfımız 15 öğrenci ve 2 öğretmen var. Branş öğretmenleri de sürekli kendi dersleri için sınıflarına geldiğinden ne öğretmenlerde ne de öğrencilerde dikkat dağılması olmuyor. Şu ana kadarki ilgiden ve gelişimden çok memnunum ancak söylediğim gibi AKD Kids'le ilgili bir bilgim yok o yüzden kıyaslama yapamıyorum.. Memnuniyet derken neden bahsediyorum? Örneğin şu an ikinci çocuğumu bekliyorum ve bu tamamen aile içi bir konu ancak öğretmeni kızıma kardeşiyle ilgili (ki sorumluluğu olmamasına rağmen) o kadar güzel telkinlerde bulunuyor ki hergün eve geldiğinde yeni doğacak bebekle ilgili yeni bir bilgisi ve heyecanı oluyor.. bunlar bazen 1-2 kelimelik bilgiler ama olsun.. 3,5 yaşında bir çocuğun da daha fazlasına ihtiyacı yok sanırım çünkü o cidden çok mutlu :)jeromia

Psoysal, memnuniyetiniz ne güzel darısı başıma diyorum :) meleğinize sağlıkla kavuşmanız dileğiyle sevgiyle kalın.


sunal

merhaba,


benim oğlum 1 sene boyunca AKD KİDS gaziemire gitti. çok memnun olmamıza rağmen aralık gibi okulumuz özel bir koleje satıldı ve kabus başladı. yaşamadığımız sıkıntı kalmadı. gaziemirde AKD gibi güzel mekanı olan kreş olmamasına rağmen çocuğunuzu göndermenizi hiç tavsiye etmem. şartlarımızı çok zorlamasına rağmen aldık biz oğlumuzu. 15 kişilik sınıfımızda da sadece 1 kişi devam kararı aldı. biz hala araştırma içindeyiz yeni bir okul için ama gideceğimiz hiç bir yerin AKD  kadar kötü olmayacağını biliyoruz.


sevgi3535

merhaba,

Uzun araştırmalar neticesinde oğlumu Gaziemir Helen Dorona yazdırdık.Uluslararası tek anaokulu olması,ingilizceyi oyunlarla özel metodlarla yaşatarak öğretmeleri kararımızda etkili oldu.Özel CD ve kitapları çok etkili.Sıcak ortamıyla da oğlum hemen adapte olmuştu.8 aydır devam ediyoruz ne kadar doğru tercih yaptığımızı oğlumdaki olumlu değişimden görüyoruz..


jeromia

Gaziemir Helen Doron ile tekrar görüştüm. Küçük sınıflarına rağmen öğrenci sayısını bu yıl max..15 e çıkarmış. Okulun fiziki koşulları hoşuma gitmiyor ama gaziemirde de başka alternatif bulamıyorum. Bu okul veya civardaki başka okullar Hakkında önerisi olan var mı?


metelikatu

benim oğlum eylülden bu yana  45 er dakikadan hafta 2 gün alsancak helen dorona gidiyor bizimkisi anaokulu değil tabi dil öğrenmeye yönelik oyun saati gibi. Eğer hızlı bir programla ilerliyorlarsa çok etkili kesinlikle.Ancak size konu hakkında araştırma yapmanızı gerektiren birkaç şey önereceğim.

Arkadaşımın kızı son 2 yıldır Mavişehir Helen Dorana gidiyor.İlk yıl (3 yaşında başladı) çok çok çok memnunlardı çocuk ingilizce kelimeler öğreniyor,öğrendiklerini günlük yaşantısında bazen telaffuz ediyor.Tabi bunlar anneyide çocuğuda çok mutlu ediyordu (örnek vereyim bigün birlikte yemek yiyoruz ve arkadaşımın kızı annesine "anne carrot (havuç) yemiycem" gibi cümle kurmuştu).Ancak bu yıl annesine gelip ben okulda sıkılıyorum hep resim yapıyoruz diyormuş. okul branş dersleri kaldırmış çocuklar bütün gün aynı öğretmenle kes yapıştır boya oyun hamuru gibi etkinlikler yapıyormuş.bu yüzden Hazirandan sonra okul değiştirmeye karar verdiler. bide ilk okula başladığında öğrendiği ingilizce kelimeleri telaffuz eden çocuk bu yılın sonunda hiç ingilizce kelime yada cümle kurmuyor ama annesi onunla çat pat ingilizce konuşmaya çalıştığında "anneeee sen ingilizce konuşma söylediklerini anlamıyorum çünkü konuşamıyorsun" diyormuş.
Branş ders var mı? Müzik, Drama, Satranç, Bale, Seramik v.b.
Branş derslere konusunda uzman öğretmenler mi giriyor? 


Cevaplamak için Üye ol