aptamil 1 kullanımı

Mutiko soruyor: 2

selamlar..ben tavsiyeler sonrasında siteye yeni üye oldum

ilk sorumu da bebeğimin kilo durumuna endişelendiğim için yöneltiyorum.
71 gunluk bebeğim var. anne sütü yeterli olmadıgı için doktor tavsiyesi ile aptamil 1 kullanıyoruz. su anda 7.600 kilo ve 61 cm boyunda.
4.160 gr ve 54 cm dogmustu
doktor iri dogmus bir bebek oldugundan gelişimin gayet normal oldugunu, bu aydaki bebek için rejim uygulanamayacagı için acıktıkca doyurmak gerektiğini söyledi.
basta ailem olmak üzeere bu kilonun nereye kadar boyle gideceğini merak ediyoruz.
allah korusun obez olmasın diye
ama dediğim gibi yapacak birsey yok
doymuyor ve avaz avaz aglıyor
sizlerin de boyle bir durumla karsılaştıgı oldu mu
sonrasında emekleme ve katı gıda doneminde bu artıs durup normale dönülüyor mu?
simdiden cok tesekkurler

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


GOGO05

bence boyu ve kilosu çok iyi neden mama veriyorsunuzki sadece anne sütü verin bence sık sık emzirirseniz sütünüz artar


fistikcik

Bebeklerin her ağlaması doymamak anlamına gelmez. Eğer sadece bu düşünceyle sütünüzün yetmediğini düşünüp mama verdiyseniz maalesef yanılmış olduğunuzu söylemem gerekli.
Yenidoğanlar sürekli ve sürekli memede olmak isteyebilirler. Meme onlara anne karnındaki güvenli ortamı hatırlatan tek yerdir. Bu yüzden emmek onlar için sadece beslenmek anlamına gelmez. Memeyi rahatlamak, anne karnındaki güvenli ortamı bulmak, gazları varsa karın ağrılarını dindirmek, kaka yapamıyorlarsa emerek bunu kolaylaştırmak vs aklınıza gelebilecek her şey için kullanırlar. Bundan daha doğal bir şey yoktur. Kızım da ilk 3 ay neredeyse 24 saat memede olmak isterdi, memeden ayrılır ayrılmaz ağlardı. Evet benim için çok zordu, ama bunun bir süreç olduğunu ve buna ihtiyacı olduğunu biliyordum. Bu yüzden "sütüm yetmiyor da ondan mı ağlıyor" gibi bir düşünceye kapılmadım. Sürekli emzirdim. Sonuç : ayda 1 kg ve daha fazlası alan bir bebek oldu.

Siz de sütünüzün yetmediği düşüncesini aklınızdan çıkarın. Bunu iddia edenlere kulaklarınızı tıkayın. Pompayla sağıp miktara baktıysanız buna aldanmayın, hiçbir pompa bebek kadar kuvvetli çekemez. Bebeğiniz her istediğinde emzirirseniz (daha 5 dakika önce emzirmiş olsanız bile !) sütünüz artar ve bebeğinize yetecek seviyeye ulaşır. Bazı dönemlerde bebekler daha çok emmek isterler çünkü ancak bu şekilde annelerinin sütlerini arttırabilirler. Bu dönemler büyüme atağı zamanlarıdır. Biraz büyüme ataklarıyla ilgili araştrma yapın görürsünüz.
Mama vermeyi kesin. Bebeğinizi sürekli emzirin. Hiçbir sorununuz kalmaz. Anne sütüyle kilo almaktan bebeğe hiçbir zarar gelmez. Ama mama kiloları için aynı şeyi söyleyemeyiz.Cevaplamak için Üye ol