Sürekli kucakta uyumak istiyor

asyagezgini soruyor: 10

5 aylık kızım yaklaşık 1 aydan beri uykusu geldiğinde kucaktan başka yerde uyumuyor.Bizim durumumuzda olan birileri var mı?Bu bi alışkanlık olup büyüdüğünde de hep kucakta uyumayı ister mi sizce?Şu an 8 kilo olan kızım uyanık olduğu zamanlarda da hep kucakta olmayı tercih ettiği için tüm gün uyutma süreçleri de kucakta geçince bazen yorucu olabiliyor.Bu alışkanlığı geçici midir sizce?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


neretva

Hayır, geçici değildir. Kucakta uyumak çok keyiflidir eminim. Ben olsam bırakmazdım. O yüzden geçer diye beklemek yerine değiştirmeye çalışın derim. Yatakta siz yanına uzanınca uyur mu? Yan yana yatsnız ve onu hafif pışpışlayıp ninni söyleseniz. Eğer kucağınızda dikey, göğsü size dönük uyuyorsa yüzüstü yatmak istiyor olabilir. Tabii onun için erken, hala boğulma riski var, belki yan yatırmayı deneyebilirsiniz. Loş bir odada ninni veya müzikle, siz pışpışlarken uyumaya alışırsa sonradan rahat edersiniz. Tabii buna alışması en az kucakta uyumaya alıştığı zaman kadar zaman alabilir, yani 1 ay uğraşmanız gerekebilir.


ozlemada7

Kucak yerine ana kucagi,salincak veya hamak gibi biseyde uyutmaya alistirin,buyudukce kucakta uyutmak cok zor oolacaktir emin olun,ne kadar kucukken bu aliskanliktan vazgecirirseniz sizin icin daha iyi olur,buyudukce daha zor olur alistirmak.


asyagezgini

Neretva cığım ,  yatakta ben yanına yatınca uyuyacağını sanmıyorum kucağımda uyuyup da yerine yatırmaya kalkınca bile çoğu kez uyanıyor ve ağlıyor.Kucaktan uyuduğunda bile yatağa inmek istemiyor maalesef.Ama yine de tavsiyenizi deneyeceğim.Gerçi yeni duruma alışıncaya kadarki ağlamalarına ne kadar dayanabileceğim o da meçhul tabii.Bu arada kucağımda yatay pozisyonda uyumayı seviyor hatta yan yatıyor yüzü bana dönük bi şekilde.Halbuki yatağında uyuduğunda asla yan yatmayı sevmez hep sırt üstü yatmak ister.Bu da bana ilginç gelmiştir hep.


asyagezgini

Mutlu anne , haklısınız bunaltıcı olacaktır bu yüzden bu olaya  bi çare bulucaz inşallah birlikte.Kızımız henüz 5 aylık daha emekliyemiyor,oyun halısında oyalanıyor ama maksimum 20 dakika.Belli bi süreden sonra sıkılıyor ve kucaklamamız için ağlıyor.Bizimkisi emerken uyuyakalsa bile memeden ayrılınca gözünü açıyor.O yüzden o şekilde de uyutamıyoruz maalesef.


asyagezgini

Özlemada 7 , sırf bu yüzden taa 2 aylıkken salıncak almıştık kıza.Ama salıncağı bir türlü sevdiremedik.Keyif için bile 15 dakika ancak kalıyor salıncakta. Sonra ağlamaya başlıyor. Uyutmak için uykusu geldiğinde bıraktık salladık salıncakta defalarca basıyor yaygarayı.Ana kucağını da aynı şekilde arada keyif için kullanıyor,belli bir süre ancak oyalanıyor.Uyutmak için onu da denedik ama alıştıramadık.Bir tek hamağı denemedik en son çare onu denemek galiba...
aslidenizcan

Aman ha, benim kızım da öyleydi sonra tuvalete gidemez oldum.. kucağımda uyuyodu kıpırdayamıyordum. çoook zor geçti bebekliği,şimdi oğlumu ana kucağına koyuyorum bakınıyo falan..mızırdarsa sallıyorum ama buna aynısını yapacak lüksüm de yok sabrımda...


asyagezgini

aslıdenizcan bu alışkanlığını kaç ay ya da kaç yıl sonra bıraktırabildin kızına?Bir de kendiliğinden mi bıraktı?Ya da nasıl bitirebildin bu zorlu süreci?


aslidenizcan

Asyagezgini, mecbur kalınca bıraktırdım, şöyle ki oğluma hamile kaldım. Göbek çıkınca gider kendi uyur  sandım inan 9 aylıkken bile kucaktaydı öyle uyuyodu artık düşün halimi. Benim olayım o saate kdar emziriyor olmamdı ve emzirirken uyuyodu öyle yatırıyordum. Hamile kalınca emziremedim bayılacak gibi oluyordum. Derken önce sütten kesildi zorla. 3 gün ağladı ciyak ciyak gözleri şiş gezdi. Ben de ağladım tabi. Sonra hastaneden gelince alamadım kucağıma sezeryan sebebiyle.odasındaki koltukta oturdum. sürekli kucağıma geldi ben yatağına koydum, müzikli bi alet vardı onu açtım falan çok zor oldu ama sakın bi kere yatakta uyuttunuz mu bi daha kucağa almayın çünkü herşey başa dönüyo tekrar uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.

Sözün kısası, biraz ağlıycak maalesef, bunların kendi başına yatma gibi bi istekleri hiç bir zaman olmıycak, zorla yatırıcaksınız mecburen. Ve ne kadar erken yaparsanız o kadar kazançlı olursunuz . Şu uyutma meselesi gerrrçketen çokkk yıpratıcı :((asyagezgini

Ayy kıyamam yaa baya kötü olmuş halbuki ağır kaldırmak hamilelikte ne kadar da riskli,tehlikeli.Bunları duyunca daha bir korktum kızımın bu kucak bağımlılığından.Derhal bişeyler yapmam lazım.Yoksa halim gitgide daha bir vahim olacak...


cyanide

asyagezgini bir çözüm bulabildiniz mi? Ben de aynı dertten mustaribim Cevaplamak için Üye ol