Sürekli kucakta uyumak istiyor

asyagezgini soruyor: 5

5 aylık kızım yaklaşık 1 aydan beri uykusu geldiğinde kucaktan başka yerde uyumuyor.Bizim durumumuzda olan birileri var mı?Bu bi alışkanlık olup büyüdüğünde de hep kucakta uyumayı ister mi sizce?Şu an 8 kilo olan kızım uyanık olduğu zamanlarda da hep kucakta olmayı tercih ettiği için tüm gün uyutma süreçleri de kucakta geçince bazen yorucu olabiliyor.Bu alışkanlığı geçici midir sizce?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


asyagezgini

O aralar bayağı bi çaba verdim bunu değiştirmek için ama çok direndi,çok ağladı sonra onun ağlamalarına dayanamayıp pes ettim.Çocuğum nasıl mutlu olacaksa öyle devam etmeliyim ne kadar yorulsam da diye düşündüm kendi kendime.Ama şu an daha rahatım o aylara nazaran.Şöyle ki artık yan dönmeyi ,yüzükoyun dönmeyi,tekrar sırt üstü dönmeyi,oturmayı vs öğrendi dolayısıyla bu tür becerileri onun uyanıkken sürekli kucakta gezmek istemesini yarı yarıya azalttı, bu hareket kabiliyetleri ile kendi kendini biraz avutabilir hale getirdi.Yine zaman zaman kucakta gezmek istiyor tabii ama tüm gün değil en azından.Bu arada şunu başarabildim kucakta uyuma konusunda o aylara kadar hep kucakta ama oda oda gezerek uyuyorduk.Artık yine kucağımda ama oda oda gezmeden,oturarak uyutuyorum.Yani  9 kiloyu ayakta tutmak bile zor olduğundan sadece oturduğum yerde kucağımda uyuyor olması bile benim için çok sevindirici...


cyanide

Yanıtınız için teşekkürler. Ben de yaklaşık 1,5 aydır uğraşıyorum. Bir ara kucakta oturarak kolayca uyuyordu şimdi sanırım bağışıklık kazandı en az yarım saat pışpışlamak zorunda kalıyorum. Ağlatmadan belli bir düzene alışmasını ve zamanla kendi kendine uyumayı öğrenmesini umuyorum ama bazen umutsuzluğa kapılıyorum. İnşallah zamanla düzelir.


mev

Benimki de uyumadığı heran kucakta olmak istiyor.

Kilosu 8.. Çok yorucu.


asyagezgini

Rica ederim cyanide,kolaylıklar diliyorum...


asyagezgini

Rica ederim cyanide,kolaylıklar diliyorum...
Cevaplamak için Üye ol