epilepsi mi?

sedademirez soruyor: 4

merhaba herkese..dün akşam hersey yolunda giderken 8 aylık kızım birden bağırmaya ve ağlayamamaya başladı..evet ağ-la-ya-ma-dı..yaklaşık 5 dk. boyunca çok şiddetli iç çekme ve buna bağlı olarak titreme oluştu.doktorumuzu aradığımda parasetamol bir fitil verdi.ve sadece biraz sakinleşmeye ihtiyacı olduğunu 1-2 saat dışarı çıkıp dolaşmamızı söyledi.neyse bir süre sonra dışarıda uykuya daldı ama iç çekmeler uykuda da devam etti.saat 12.00gibi hersey yoluna girdi girmesine ama ben çok tedirginim hala..durup dururken ve hatta gayet keyifliyken böyle bişey olabilir mi??ne bileyim doktorum da çok sakindi olur öyle takma çok fazla filan dedi.benzer bir tecrube yaşayan var mıdır?nörologtan randevu alınmalı mıdır?biraz daha beklemeli midir yoksa?dişleri kabarık ama daha patlamadı bundan mıdır acaba?off bilemedim:(

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


babu

Epilepsili bir bebegin annesi olarak yanit yazyorum: epilepsi nobetinde bebek dis dunyadan tamamen kopuyor. O sirada kafasindan buz dolu kova dokseniz farketmez (bir norologun ifadesi) gozler kaymis veya kaymamis olarak donuyor, salya cikabiliyor agizdan bolca vb. Nobetin arkasindan bayilmis gibi bir uykuya geciyor. Bilmiyorum sizin yasadiginiz bu kriterlere uyuyor mu?

Norolga gitseniz anlattiklarinizdan yola cikarak nobet olup olmadigini anlamaya calisacaktir tahmin ediyorum. Eger nobet oldugunu dusunurse eeg isteyecek. Ona gore yorum yapacak. Biraz eziyetli bir surec. Doktorunuz tarifiniz uzerine nobet olmadigini soylediyse bence unutmaya calisin. Umarim olmaz ama tekrar olursa gidersiniz norologa. Bizim istanbuldaki norologumuzun adi meral caliskan ve kendisini cok severiz.

Gecmis olsun


selencem

Banuozcelik, cok uzuldum, umarim zamanla atlatirsiniz, boyle tanidiklarim var. Buyuyunce iylestiler. Sedademirez, bir anda giren bir diş agrisi bile onu cok cok korkutmus olabilir. Bir kere oglum da cok korkmustu, buyuk hareketlerle titremisti kafasi. Umarim tekrarlamaz.


babu

Tesekkurler selencem, biz de oyle umuyoruz ama atlatamazsak da dunyanin sonu degil, basedebiliriz bakis acisindayiz.


selencem

Kesinlikle! Bu yaklasima sahip olsa keske herkes, dunyayi kurtarirdik :)
Cevaplamak için Üye ol