Hidrosefali hk.

momofbam soruyor: 3

İkinci çocuğum için 26 haftalık gebeyim.. Doktorumuz bugünkü usg kontrolde beyin sıvısının çok görünüyor olduğunu ve hidrosefaliden şüphelendiğini söyledi. Detaylı inceleme için bir başka doktora yönlendirdi.. Bu konuda geçmişi olanlar sürecin nasıl devam ettiği ve hidrosefali tedavisi hakkında bilgi verebilirler mi? Bizim durumumuzda henüz kesin bir tanı yok ancak bilgi edinmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


eges

Benim de detayli ultrasonda yuksek cikmisti. hatta ust sinira cok yakindi. o ara konu hakkinda yazilan pek cok seyi okumus ve cok uzulmustum. ama sonraki kontrollerde sivi orani gittikce dustu ve hidrosefali konusu gundemden kaldirildi. yani diyecegim simdiden uzmeyin kendinizi. sivi azalabiliyor


zoey

merhaba. oğlum ahmet bera 12 aylık ve hidrosefali hastası.  doğduktan 35 gün sonra gözünde kayma başlamasıyla beraber bu hastalıkla tanıştık. benim hamileliğimde böyle bir durumla karşı karşıya değildik. her şey normaldi. doğduktan sonra ortaya çıkan bir durumdu. ama sizin durum henüz kesinleşmemiş, inşallah o sıvı zamanla azalır ve hidrosefali gibi bir durum sözkonusu olmaz. bence kendinizi şimdilik bu hastalıkla boğmayın ve hamileliğinizi akışına bırakın ve en güzel şekilde geçirmeye bakın. ama illa bilgi edinmek istiyorsanız ben kendi tecrübelerimi paylaşabilirim .

 


momofbam

Tekrar Merhaba,

Öncelikle yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Zoey, sizin bugulogunuzu özelden mesaj ile bana ulaştırdılar, yazınızı okudum dün akşam.. Yaşadığınız süreci paylaşmanız harika olmuş... Açıkçası böyle bir şeyden doktorumuz bahsedinceye kadar Hidrosefali hakkında hiçbir bilgim yoktu, bu sayede böyle bir olasılığın olduğunu ve ne olduğunu öğrenme fırsatım oldu..  Ancak elbette böyle bir durumu öğrenmek ve yaşamak aynı şey değil, bu nedenle paylaşımınız bana fikir verdi..

Bugün yaşadığımız bölgede bu konularda uzman bir profesöre gözüktük, kendisi hidrosefali gibi bir durum olmadığını, herşeyin yolunda olduğunu söyledi, bizi rahatlattı.. ancak iki hafta sonra tekrar görmek istedi..

Destekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim...Cevaplamak için Üye ol