çocuğa kaka yerine ne dedirebiliriz?

zehrashn soruyor: 3

merhaba bi yerde okumustum cocuklara tuvalet egitimi verirken kaka kelimesini soylemeyin onun yerine baska kelimeler bulun  zira o peygamberimiz (s.a.v) zamaninda yasamis bir askermis ve yahudiler onu hic sevmezmis bu yuzden cocuklari buyuk cisini yaptiginda hz.kâka dan nefret ettikleri icin cocuklarina oyle ogretmisler bizimde dilimize oyle yerleşmiş  ve ben cocuguma baska bir kelime öğretmek istiyorum ama ne diyecegimi bilmiyorum her hangi bir fikriniz varmi acaba ?  

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ayazlali

Bence dilimizde ve birçok başka dilde kullanılan kaka kelimesi yansımadan türemiştir, yani kaka yapmak için ikinirken çıkan seslerden. O yüzden kelimeyi kullanırken rahat olabilirsiniz. Tabi ki kaka için birsürü başka seçenek de var: dışkı, iki numara, büyük tuvalet, ismi lazım değil, bok. Bizde Can yayınlarından kaka konulu çok güzel bir kitap var da, harika resimli ve bol ilginç bilgili, tavsiye ederim, kaka için kullanılan kelimeler ilk bölümde sıralanmış, bunlar aklıma gelenler, kitap şu anda yanımda değil.


zehrashn

cevap icin cok sagolun:) soylediginiz kitabi arastiracagim umarim uygun bi kelime buluruz  


yesil_erik

Evet dediğiniz ismi araştırdım doğru bir sahabenin ismi.onun yerine bissürü kelime var bence en basiti büyük çiş😊Cevaplamak için Üye ol