avent manuelgöğüs pompası kullanan varmı

Yusuf_Ahmed soruyor: 4

arkadaşlr avent manuel göğüs pompası kullnan varmı?önerileriie ihtiyacım var?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Zumrut_Mert

avent elektrikli iyi bi pompa ama şimdi kullanmıyom emzirmeye calışyom bebigmi, pompa ne kadar güzel olsa olsun bebek kadar cekemez pompalar en başda dogumdan hemen sonra artan sütü cekdirmek icin iyi oldugnu düşünyorum


hamileveanne

Merhaba canahmed, 


Ben her anneye elektrikli modelleri tavsiye ediyorum: 

Calisan anneler icin zaten buyuk kolaylık sagliyor ama evdeki annenin mesaisi de hafif degil ki. Tersine, evdeki anne surekli bir kosturmaca icinde. Evdeki islere yetismeye calismak seklinde geciyor evde bebekle hayat... 

Bebisin bakımı, evin duzeni, pismesi gereken yemekler, kendinizle ilgili isler, esinizin isleri derken cok yogun mesai verebiliyorsunuz. Bence bu yuzden pompada elektrikli bir modeli tercih etmekte fayda var. 

Zira pompa anne-bebek alisverisinin en kritik kalemlerinden. Hem anneyi hem bebegi etkiliyor ve iyi bir pompaysa sonucu her ikisini de mutlu ediyor. Anne sutu kadar degerli bir seyden bahsettgimiz icin de onemi ayrıca fazla. 

Avent'in manuel pompasının cekim gucu cok iyidir. Hastane tipi pompalara kıyasla daha fazla sut elde edildigi klinik olarak kanıtlanmıstır

Ancak elle sagim yapmak yorucu olabilir. Pompa yaparken gazete okumanın, TV'de sevdiginizi bir diziyi izlemenin ya da internette vakit gecirebilmek bir luks oluyor ve elektrikli pompalar bunu sagliyor. 

Ben Avent'in elektrikli modelini kullandım ve cok memnun kaldım. Cunku: 
- Gogsunuze degen yerde masaj yapan yaprakciklar var. Bunlar sayesinde sagarken gogsunuz hic acimiyor. 
- Bebegin emme hareketini taklit ettigi icin sutunuz artıyor. 
- Gogusteki sutu cok rahat bir sekilde ve hızla bosaltıyor. 
- Hafızası sayesinde cekim gunu ayarlayabiliyorsunuz. Gogsunuz doluysa ve aceleniz varsa hızlı, gogusleriniz hassassa yavasca cekim yapabiliyorsunuz. Ve bu bir tus yardımı ile cok kolay bir islem. 
- Pilli, sarjlı olarak da calisiyor. Yani prize yakın olmak gibi bir derdiniz yok. Evde ya da arabada dilediginiz yerde sagabiliyorsunuz. 
- Cok sessiz calisiyor.Yan odada bebeginiz uyurken sagim yapabiliyorsunuz. Bence bu cok onemli bir ozellik. 

Siz yokken bebeginize sutunuzu vermenin ya da sutunuzu bebeginize uzun sureli verebilmenin araclarından biri pompa. Bence cok iyi dusunup alın. Bir kac bodysi, oyuncagi az olsa fark etmez ama onun akıl ve beden sagligi icin hic bir laboratuarın yapamayacagi sutunuzu ne kadar alabilirse o kadar iyi. 

Daha detaylı bilgiye ihtiyacınız olursa Avent pompayı bu yazıda daha detaylı anlatmistim. Umarım işinize yarar. 

Sevgiler. CokBilmis

Evet, ben de hamileveanne'ye katılıyorum.


"Avent'in manuel pompasının cekim gucu cok iyidir. Hastane tipi pompalara kıyasla daha fazla sut elde edildigi klinik olarak kanıtlanmıstır. "

Fıtık ameliyatım sırasında Madela'nın hastane tipi pompasını kullanmıştım hastanede. Avent'in manuel pompasında sağdığımdan daha az süt geldiğini görünce şaşırmıştım.

"Ancak elle sagim yapmak yorucu olabilir. Pompa yaparken gazete okumanın, TV'de sevdiginizi bir diziyi izlemenin ya da internette vakit gecirebilmek bir luks oluyor ve elektrikli pompalar bunu sagliyor. "

Uzun süre sağım yapılacaksa elbette yorucu. Ama ben zaten emziriyordum. Sadece ilk aylarda fazla gelen sütü ya da gezmeye gittiğimizde arabada 1 öğünlük süt sağıyordum. Elektirikliye hiç ihtiyaç duymadım. Ama dediğim gibi ben çalışmıyordum ve emzirmede de sorun yaşamamıştım.

"Ben Avent'in elektrikli modelini kullandım ve cok memnun kaldım. Cunku: 
- Gogsunuze degen yerde masaj yapan yaprakciklar var. Bunlar sayesinde sagarken gogsunuz hic acimiyor. "

Ben de Avent'in manuel modelini kullandım ve memnunum. Hatta bu ay biri süt istediği için gene sağdım. Manuel modelde de o yaprakcıklardan var ve ben sadece o yaprakcıklar için Avent kullanıyorum. Pompa'da ve göğüs kalkanında var o yaprakcıklar. Ancak kullanan bilir kıymetlerini :)


zeyfe

benim sütüm çok azdı, ikizlerim de emmediği için çoğalamadı. Medela mini elektrikli pompam vardı, pilli olarak da kullanılabiliyor. Çok ses yaptığı için bir de avent manuel almıştım medela'dan daha iyi diyebilirim. Manuel olmasına rağmen çok yormuyor. Benden sonra bir arkadaşım da kullandı, bebeği 5 aylıkken işe başlamıştı 1 yaşına kadar kullandı eve süt bıraktı. Elektrikliler daha iyi ama manuel olacaksa en iyi seçim bence avent.
Cevaplamak için Üye ol