İkeamı, büyüyebilen beşik mi lütfen yardım

zeynoss soruyor: 10

kızım 14 aylık.şu ana kadar 1 yaşa kadar yatılan bize hediye gelmiş bir beişkte yattı.artık sığmıyor yerde yatırıyorum yaz olduğu için.şimdiden sonra ikeamı alsam diye düşünüm onlarda 60 *120 ölçülerde daha ne kadar yatabilir 4 yaşa kadar yatarmı acaba? yatarsa ikea alıp sonra baza alırım. fakat sığmaz o yaşa kadar derseniz büyüyebilen alıcam ki çok ağır egliyor gözüme onlar..ne yapmamı tavsiye edersiniz.tecrübeli anneler yardım lütfen..

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


bnycan

biz çilekten büyüyen yatak aldık gayet memnunuz


tulay_defne

Ben de kızım 11 aylıkken falan değiştirdim beşiğini ikea hensvik modelinden aldım. Dediğin gibi 60*120 gayet rahat en alt seviyesinde kullanmıştık. Şimdi de önünü çıkattık yine ikeadan vikare parmaklık taktık. Kendi yatıp kendi inebiliyor. Bence 4 yaşına kadar kullanır. Daha sonra da karyola- baza olayına geçilebilir.


yie

tulay_defne +1..biz de İkea beşik aldık; kendi kendine inip çıkmaya başladığında ön kısmını çıkarıp aynı parmaklığı takacağız. Böylece hem istediğinde yatağına sorunsuzca girip çıkabilecek, hem de uyurken güvende olacak..4-5 yaşına geldiğinde inşallah kendisi seçer zevkine göre diye düşünüyorum :))


ra_she_de

2,5 yaşındaki oğlum hala 60*120 ikea yatağında yatıyor ama artık küçük gelmeye başladı 3 yaş civarı yeni yatak almayı planlıyorum bende 


momofbam

 ikea hensvik  parmaklıkları çıkarılıyor mu?? sabit değil mi??dilammm

Bu biraz bebeğinizin yatış durumuna göre değişir. Ben hensvik modelinde kızımı 18. ayına kadar zor yatırabildim. Çok deli yatar, tabiri caizse:) 18. aydan sonra normal yatağa geçtik, koruyucusuyla tabi. Çok rahat ettik, istediği gibi hareket edebiliyor. Uyurken bile o kadar hareketli ki.. Tavsiyem büyüyen yataktan yana yani.


CokBilmis

Büyüyebilen yatak var bizde. Gereksiz, çok yer kaplıyor, pahalı... Tavsiye etmem.

Ya IKEA alın ya da kolayından yer yatağı yapın. Kızım 35 aylık ve odasında büyütülmüş haliyle büyüyebilen yatağı olmasına rağmen, büyüyebilen yatak küçükken kullandığı minik döşeği yer yatağı yaparak kullanıyor. Yer yatağında yatmayı kesinlikle tercih ediyor. Yüksekten korkuyorlar galiba?


asna

60 x 120 cm boyutlarini cok cok iri bir bebek olmadigi müddetce üc yasina kadar rahat kullanirsiniz.zeynoss

kızım 13 kilo.sanırım biraz iri gurubuna giriyor..ve çok deli yatıyor.şu an yer yatağında yatıyor mesela kenarına yastıkta koysam sabah parkelerden ,odanın taa öbür ucunda topluyorum..


zeynoss

teşekkürler cevaplar içinn

 


Cevaplamak için Üye ol