Çocuklarınıza nuthella, sarella vs. veriyor musunuz?

zeynep_bartu soruyor: 10

Arkadaşlar, epeydir sakındım oğlanı ama artık değişik tatlar ister oldu kahvaltıda, ne yapmalı bu çikolatalı ezmeleri, almalı mı, almamalı mı?  İçlerinde bildiğiniz masum bir tane var mı? İlk ne kadarlık verdiniz? teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


evren

valla  ne kadar uzun süre alınmazsa o kadar iyi olacağını düşünüyorum. Arada sırada ufak çikolata kaçamakları yapıyor ama  o da babaannede ya da annanede tek tük. masum olanı bence yok zeynep


ekim_

bugüne kadar 2-3 kez ancak yemiştir.güvenemediğim ürünlerden..içinde süt tozundan tutun soya lesitine kadar herşey var,ama çikolata yiyor tabi. o konuda da seçici davranıyorum . organik reyonundan alıyorum çikolatayı..


blackcrow

bu tür gıdaları zaten hayatı boyunca tüketecek. şu an sizin kontrolünüzdeyken yediği içtiği şeyler, ne kadar geç tanışırsa o kadar iyi.


ozguranne

Merhaba,


Ben de vermıyorum, kendim de yemiyorum. Hazır şeker, çikolata vsden de uzak tutuyorum.  Ne kadar geç o kadar iyi diye düşünüyorum. Bir de şöyle bir şey var. Bu gıdaların çoğunda soya lesitin denen madde bulunuyor ve o GDOlu olduğu bilinen bir madde. 


zeynep_bartu

saolun arkadaşlar, bir ara yolumu şaşıracak gibiydim ama tahin-pekmeze devam :) yuksel_

Biz kahvaltıda sadece tahin-pekmez veriyoruz, bir de Fiskobirlik'in fındık ezmesini. Fındıkezmesinin içinde sadece fındık+şeker+vanilya var. Hatta geçen gün Carrefour'un fındıkezmesini aldık, sadece fındık+şeker var ve çok lezzetli. nutella vs almıyorum.
bunlara ek olarak milkinis veya kinder'in küçük çikolataları var, onlardan alıyorum. günde 1 tane hakkı var, akşam yemekten sonra veriyoruz genelde. Onun dışında hiçbir aburcubur kesinlikle vermiyoruz.


ikicocukannesi

veriyorum ben.
bayılıyor kızım da oglum da.

pek tabi haftanın sadece bir gunu, surekli degil.


rabbit

Maalesef annem bir kere vermiş, şimdi devamlı gösterip istiyor bir daha alamayacağım artık eve :((ukba

Ev yapımı fındık ezme tariflerine rastlamıştım belki siz de evde deneyebilirsiniz. İçine de biraz kakao karıştırabilirsiniz. Tam olarak bilmiyorum ama fındık alerji yapma ihtimali olan bir yiyecek bu sebeple çok sık yedirilmemeli sanırım.


yuksel_

ukba, zaten içeriğine bakınca e bunu evde biz de yapabiliriz diye düşündük, deneyeceğiz bakalım :)

ya biz evde abur  cubur yerine sürekli ceviz, fındık, yer fıstığı bulunduruyoruz ve akşamları falan küçük bir kapta veriyoruz eline. şimdiye kadar bir sorun yaşamadık.Cevaplamak için Üye ol