uykuya dalarken kesintisiz ağlama

salome soruyor: 4

bu vakte kadar yatağına yatırdığımda bir iki mıkırdanıp sonrasında kendi kendine uykuya dalan oğlum son 2 haftadır gece uykuya dalarken çılgın gibi ağlıyor..ambulans sireni gibi sürekli devam eden bir ağlama ve sakinleşemiyor..kucağımda sarılıyorum,sakinleştirmeye çalışıyorum..yani ferber yöntemini falan uyguladığım yok..ama ancak ağlamaktan yorulunca kollarımda uyuyor..neden olabilir ve ne yapabilirim..ev akşam yediden dokuza kadar bir savaş alanına dönüyor..böyle uyutmak hiç içime sinmiyor:((

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


maviveportakal

merhaba :aynı şeyleri kızımda da yaşamıştım.36 haftalık doğduğu için diye tahmin ediyorum.O kadar çok ağlıyor di ki uykuya dalması saatler alıyordu.
Bizim yaptıklarımız:
-Ninni ile biraz şiddetli ayakta gezinerek sallama.
-Ayaklarına havluya sarılı sıcak su torbası
-Karnının tok olmasına dikkat etmek.
-Karnını ovmak
-Ve SAP adında bir gaz damlası...
Kolay gelsin ama bizim 6 aya kadar sürmüştü.
ekim_

Bir de tabii şu meşhur bebek karakterleri var: melek bebek, nazlı bebek , huysuz bebek, kitap bebek(bir tane daha vardı ama unuttum şimdi.)Bunlardan nazlı ve huysuz bebek grubuna giren annelere bol sabır dilemekten başka çare yok; çünkü bu çocuklar ağlar da ağlar..(yaklaşık 15 ay çekmiş bir anne olarak söylüyorum)Uyumazlar ya da illa ki yardımla uyurlar(denge merkezi uyarılarak; yani sallanarak vb)O dönemde çok okumuştum ama insan unutuyor:Tracy Hogg da var. Orada nasıl yaklaşmak gerektiği de yazıyor.


salome

melek bebeğim huysuza doğru kaydı sanırım..doktor bir şey demiyor..klasik gazı vardır ondan ağlıyordur diyor.ama sanırım artık daha çok uyanık kalamak istiyor.çünkü bir dakika önce çığlık çığlığa ağlayan bebek salona gelip oturunca gülücükler saçıyor..anlamadım gitti:(


selencem

Oda sicak geliyor olabilir mi? Bizim icin sicak major bir aglama sebebi. Ama tabi buyuyorlar. Bizimki de daha az uyuyor gunduzleri artik.
Cevaplamak için Üye ol