Bebek İçin Gelecege Yönelik Birikim

Yasemina soruyor: 10


Gundelik gayelerimizden uzak bir soru olacak ama yine de sormak isterim:

Aranızda bebegi icin simdiden birikime baslayan var mı? Ornegin bebegi icin her ay belli bir parayı musterek/bireysel bir hesaba aktaran, onun icin halihazırda bir yatırım yapan vb. Babam vefat ettiginde hicbir birikimi yoktu, bana da bir çöp bile kalmadı. Bu yuzden, gelecegi de dusunerek, kizim icin belli bir yatırım yapmak istiyorum, bu ev almak bile olabilir. Bu durumda evi o resit olana dek onun adına yapamiyoruz degil mi?

Guzel gunler dilerim.

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ikicocukannesi

bes,
avivisa,
aylık 100 tl.

bende guzel gunler dilerim.


burcuakalin

Garanti bankasindan mni bank hesabi actirdim 2. doğum günü hediyesi olarak oğluma. Her ay 100 tllik likid fon aktarılıyor hesabına. 18 yaşına geldiğinde ortalama en az 25.000 TL birikmiş olacak. Kendi arabasını kendisi alabilir, bizimkine dokunmasın. :)


iptal_uye

garanti bireysel emekliliği tercih ettik biz. doğum hediyelerini de buraya yatırdık. bankacı arkadaşımız birikimlerinin dağılımını kendi ayarlayıp bizi bilgilendiriyor zaman zaman o doğrultuda yatırım araçlarını güncelliyoruz. aylık 100 lira ödüyoruz.


albatros

Merhaba,
Ben ilk ayında Anadolu Sigorta'dan BES yaptırdım. Aylık 100 TL ödüyoruz. Tavsiye ederim. Çünkü 18 yaşına geldiğinde toplu olarak parayı eğitiminde kullanabilir :)


http://aklimdangecen.blogspot.com

http://cocuklarinogrettikleri.blogspot.com/


albatros

Merhaba,
Ben ilk ayında Anadolu Sigorta'dan BES yaptırdım. Aylık 100 TL ödüyoruz. Tavsiye ederim. Çünkü 18 yaşına geldiğinde toplu olarak parayı eğitiminde kullanabilir :)


http://aklimdangecen.blogspot.com

http://cocuklarinogrettikleri.blogspot.com/sissi

bende varim:) suanda minik bir kutusu var ve düzenli para koyuyorum icine..ama yakinda emekliligi haric oglumun kendi adina hesap actirip her ay bizim hesabimizdan 100 euro o hesaba aktarmayi düsünüyoruz..
bayram,dogum günü paralarinida o hesaba yatiricaz insallah..


thelake

Merhaba,oğlum için Allianz dan BÜYÜYEN ÇOCUK SİGORTASI yaptırdık.Her ay 200 lira ödemesi var.18 yaşına gelince ya toplu olarak yada belirli süre maaş olarak alabilecek parasını inşallah.


erenim

ben bunlara ek olarak biraz daha farklı bir yatırım düşünüyorum ,
biraz gelenekçi bi yaklaşımla:),arsa almaya karar verdim


hani şimdi yatır,30 sene sonra değerlensin cinsinden,eniştem eski arsa ofisi daire başkanı,ondan fikir alarak ankarada imarlı arsa aramaya karar verdim,mesela ankaralılar bilir,gelişme ümitköy tarafından batıya doğru gidiyor,o yüzden temelli taraflarında düşünüyorum,
şimdi tam olarak değerlenip değerlenmeyeceğini bilemem ama şu an fiyatlar gayet uygun ileride de hiçbişey olmazsa aldığımız kadarına satar diyorum(inşallah olur tabiki)

böyle bi karar almamda sebep,babamın aynı mantıkla hareket edip biz küçükken çukurambarda arsa almış olması
şu an ne kadar akıllıca hareket ettiğini görüyorum,zira 3 dairesi oldu ve iki kızına gerçekten bir gelecek sağlamış olduCiciAnne

bizim de kumbara hesabımız var işbankasından; her ay 90 lira kredi kartından çekiliyor; üzerine de kumbarada ne birikirse onu yatırıyoruz; bir de altın hesabımız var doğduğunda gelen altınları yatırmıştık şimdi de aldıkça üzerine ekliyoruz. biri eğitimi için biri de daha ilerisi için olsun dedik... Yatırım yapmak şart çocuk için; yarın ne olacağını bilemezsin...


burcuakalin

Erenim gerçekten çok mantıklı toplu parası olanlar için özellikle...Cevaplamak için Üye ol