bebegm 13 aylık 7kilo 700gr 70 cm boyu bu durumda olan var mı?

pregnant1 soruyor: 9

merhaba,

bebegim 13 aylık ve 7700 kilosu 70cm boyu cok hareketli bir cocuk ama minyon diyorlar. Yemek yemeyi reddediyuor zorla yediriyorum anne sütünü seviyor. <cerrahpaşaya profesorlere goturdum testler yapıldı Allah a sukur bir sorun yok sadece minyon diyorlar. Yemek yemek istemiyorsa hiçbir oyuna kanmıyor. Bu durumda olan var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


_cereninannesi_

Arkadaşım öncelikle moral bozayım diye yazmıyorum, bu isteyeceğim en son şey. benim kızım 8 aylık yazdığın değerlerde. ayrıca 16 küvezde kaldı ve ilk ayın sonunda 3150di. Millet 3500 doğruyor diye ağlıyordum ben. Ama önemli olan sağlıklı mutlu olması. Yani kiloya sakın takılma demek istiyorum. Beslenmesi nasıl, yani iştahı. Yemek yemeyen bir bebek mi acaba. O da çok zor. Doktorunuz ne diyor bu konuda


pregnant1

evet yemek yemiyor çk zor yediriyorum oyun da yapsan kendisi isterse agzını acıyor. Doktorum hiç takmıyor minyon diyor. Dedigim gibi tanınmıs profesorlere de goturdum testler yapıldı ama ama sorun yok cok sukur sadece minyon. Zorlama yedirirken diyorlar.


_cereninannesi_

Biliyorum takma deseler de sen takıyorsun. Çünkü annesin bebeğin iyi olsun istiyorsun ama minyonsa ve yemek yemeyi sevmiyorsa gerçekten fazla zorlama. Ben de mesela bazen evham yaptığım zaman bebeğime yükelinyorum yavrum yalvaran gözlerle bakıyor neredyse bana. sonra da kusuyor zaten. Sonradan dank ediyor işte. Yavruma eziyet etmiş oluyorum. Bebeğin sağlıklı mı? Önemli olan o. Bunu sakın ama sakın unutma. Obez bir çocuğa sahip olsan o çok daha zor.


zelalyucel

size önerim severek yediği şeylerin kalori değerini yükseltin.ozlem3

sakın sakın sakın zorlama yedirmek için...


ben zorladım ve öyle bir ters tepti ki... Çocuğun kendini tamamen yemeğe kapatmasına bile yol açabiliyor. ikizlerimin birinde öyle oldu ve hala ciddi yeme ve yemek seçme problemleri yaşıyor. Oysa ki ilk doğduğunda çok iştahlı bir bebekti. Benim hatamı tekrarlamanı istemem..


pregnant1

tavsiyeleriniz icin cok tesekkurler arkadaslar. Sonucta anneyiz ve en iyi profesorler de soylese kafamıza takıyoruz maalesef ama onerilerinizi dikkate alıcam evet yemek yedirme konusunda zorlamamam lazım bunu kendime hep soyluyorum ama bazen oyunlarla da yemeyince insana geliyorlar soldan soldan:) Ama uykusunda problem yok çok sukur uyumayı dogdugundan berı seviyor zaten uyku ve su içmekle besleniyor benimki neyse insallah duzelir hep bir umudum var istahı acılır diye. Kac cesit istah surubu balık yagı denedik ama daha etkili olanı goremedim henuz. Esimle ben de cok minyon degiliz orta degerlerdeyiz yani uzun da degil kısa da degil ama ikimiz de bebekken topluymusuz benimki kime cektiyse bilmiyorum artık.


doruksahin

biliyormusunuz ben 15 aylıkken anne sütünü kestim normal inek sütüne devam ettım bır baktıkkı kılo almaya başlamıs


pregnant1

doruksahin anne sutunu nasıl kestiniz cok zor oldu mu ben de dusunuyorum ama cok duskun memeye dayanamam gibi geliyor


SelmaOnurEmre

Canım bencede memeden kesebilirsin artık. Evet anne sütü çok kymetli ama 1 yaşından sonra çocuk için yeterli olamıyor malesef. Ayrıca da çok duydum memeden kesince iştahı açılan bebekleri. Bir de bitkisel iştah açıcı şruplar var. Onları da araştırabilirsin. Yemeyen çocuk çok zor anlıyorum seni. Allah kolaylık versin...


Cevaplamak için Üye ol