yenidoğan sarılık

ebrugokcek25 soruyor: 5

bebeğimi 9 martta dünyaya getirdim.. 7 günlükken gözlerindeki akların biraz sarardığını gördüm. ölçüm yaptılar 11,6 çıktı.. doktor 3 gün sonra tekrar istedi sonuç 10,3 çıktı.. sağlık ocağı normal diyor, 1-2 hafta içinde geçer dediler.. tekrar doktora gitmedim... ama sanki biraz sarılık var gibi. yüzde-gözde..ne yapmalıyım sizce

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ediluj

biizmde 11 e kadar yukseldi daha sonra düştü,düşmeye başlayınca korkmayın dediler ama nerdeyse ikinci ayını doldurana kadar hafif sarılığı vardı(anne sütüne bağladılar).İçin rahat etmiyorsa bilüribin tekrar baktır,bol bol emzir bebek sıvısız kalıncada sarılığı atıyor.Birde uykuya meğili varsa fazla sakinse bilüribinin yükselme ihtimali oluyor..kontrol ettirirsin ama  düşmeye başlamış,çok yükseleceğini sanmam..geçmiş olsun..


didemdeniz

geçmiş olsun ebru . bizim sarılık tam 2 ay sürdü. hemen geçmeyebiliyor düşük olduğu sürece dert etme 17 ye kadar çok sıkıntı yok. denizin 14 cıvarıydı. hatta bizim doktorumuz bir daha test de yaptırmadı. bol bol emzir en önemli şey o.


cevriye

Bizim 1 haftalıkken 17 ye çıktı bir gece hastanede kaldık 15 civarına düşünce çıktık, hastaneden çıktıktan sonra da 2 saatte bir emzirip üstüne mama veriyordum ben, uyusa bile uyandırıp 2 saatte bir besliyordum, sarılığı atlatana kadar böyle yaptık, benim sütüm az geldiği için ve ilk hafta sağlık ocağındaki doktorlar ve hemşireler yüzünden mama takviyesi yapmadığım için yükselmiş sarılığı, sen 2 saatte bir emzir eğer sütün yeterliyse, uyusa bile uyandırıp beslemen lazım bol bol süt içip kaka yapacak ve böylece atlatacak sarılığı.  


mmeral

Bilirubin seviyesi düşse bile rengi 1- 2 ay sonra düzelmeye başlıyor


ebrugokcek25

herkese çok teşekkür ederim. umarım iyi olur bebişim :)))Cevaplamak için Üye ol