kaşık uçlu biberon

elifeser soruyor: 8

bebeğim 5,5 aylık ve sütüm azaldığı için mama ve ek gıda vermeye başladım.fakat bizimki kesinlikle biberondan içmiyor mamayı.kaç türlü biberon deneyiysek olmadı. kaşıkla yediriyorum.medela calma'da var ve onunla da içmior.aslında memeyi bırakmaması için iyi bir şey ama gece acıktığında kaşıkla yedirmek çok zor olacak.nuby marka kaşıklı biberon kullanan var mı?memnun kaldınız mı?medela'nın da kaşık biberonu var ama kızım onu da almazsa diye o kadr para vermek istemiyorum.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


nisa06

ankarada isen ben vereyim aldım ama 1 kere bile kullanmadım


polen

ben kullanıyorum.sıvı mama için pek kullanışlı değil,muhallebi gibi kıvamlı yiyeceklerde oldukça kullanışlı geldi bana,o dişetlerini kaşıyor kaşığı ile bende mamasını veriyorum.


elifeser

nisa06,malesef Ankara'da değilim.ilgine teşekkür ederim.


elifeser

polen,kullanımı kolaydır inşallah.medela'nın kaşık biberonu için zor demişlerdi.neyse denemeden bilemeyiz artık.yaltuntas

Ben yaklaşık 2,5 aylıktan 6. aya kadar  medelanın kaşık biberonunu kullandım. Sütüm azdı ama memeyi de bırakmasın istiyorduk, doktorumuz önermişti. Kaşık biberonla beslerken çocuğun uyanık ve koopere olması şart. yoksa kolaylıkla boğazına kaçırabilirsiniz veya yutmayıp dışarı akıtacaktır.Aynı zamanda besleyen kişinin de tecrübeli olması ve biberonu nasıl kullanacağını bilmesi önemli tabii. Ben sadece gündüzleri kaşık biberonla geceleri ise normal biberonla mama verdim. Nerede oturduğunuzu bilmiyorum ben İstanbul, anadolu yakasındayım, eğer isterseniz kendi kullandığımı elden size verebilirim. Steril edip kullanabilirsiniz, en azından denemiş olursunuz .


elifeser

yaltuntas,uımarım işe yarar biberon.sipariş verdim,cumaya kadar gelir herhalde.Elazığ'da yaşıyorum ben.burada çoğu malzemeyi bulsakda öyle farklı çeşit biberonlar yok.o yüzden ancak elime gelince görebiliyorum.


polen

elifeser dediğim gibi kıvamlı mamalar için (muhallebi,kahvaltısı gibi) kullanımı kolay ama sıvı mamalar için kullanımı tecrübe gerektiriyor.dene bakalım belki rahat kullanırsınız..


elifeser

sağol polen.imşallah başarabiliriz.tabi babaannesinin de kullanabilmesi lazım.5 aralıkta işe başlıyorum ve o bakacak kızıma.hayırlısı artık.olmadı kaşıkla beslenmeye devam.ama o da zor oluyor.iki kişi ancak başarabiliyoruz.birimiz oynayacak birimiz yedirecek.oooff of çocuk büyütmek zormuş yahu.


Cevaplamak için Üye ol