Koşuyolu Çitlembik - Deniz Anaokulları

Deniz06 soruyor: 10

Koşuyolu'ndaki Deniz Anaokulu ve Çitlembik Anaokulu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba?

Çitlembik Anaokulu için Montesori eğitimi veriyorlar diye duydum, tam anlamıyla Montesori eğitimi uyguluyorlar mı yoksa kendilerine göre adapte mi etmişler?

Bir de 3 yaş çocuğu için sabah 7.30-19.00 saatleri ağır mı olur?
Bu soruyu cevapla


73 Cevap


Deniz06

Çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğiniz için. Bir arkadaşım için sormuştum ben soruyu, cevabınızı hemen kendisine ileticem.


sedatseda

Merhabalar benim kızım çitlembik anaokulunun ilk öğrencilerinden şuan 2006 aralık doğumlu 2007 eylül ayından beri kreşe gidiyor.Çitlembik anaokulunda montessory sistemi uygulanıyor ve tüm materyaller var.Çok iyiler bu konuda tavsiye ederim.Gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz.

 


Deniz06

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Mesajınızı hemen arkadaşımın mailine kopyalıyorum.


ozar

Ben de geçen hafta 3 yaşındaki kızım için montessori eğitimi veren anaokulu ararken Küçük Kara Balık'a gittim. Gerçekten çok beğendim. Ne yazik ki kontenjanlarının dolmuş olduğunu öğrendim. Bana Çitlembik'e gitmemi tavsiye ettiler. Ben de öyle yaptım. Çitlembik materyal anlamında bana çok donanımlı geldi.  Montessori felsefesini iyi özümsemişler.  Anladığım kadarıyla hem Küçük Kara Balık'ın hem de Çitlembik'in öğretmenleri aynı yerde eğitim görmüşler. Fiyatlar da montessori eğitimi gibi pahalı bir eğitim için bence hiç fena sayılmaz. Çok büyük bir ihtimalle ben Çitlembik'e kayıt ettireceğim kızımı.

3 yaş çocuğu bana kalırsa en geç 17:00'da okuldan alınmalı.


Deniz06

Çok teşekkür ederim, hemen ilettim.greenalmond

merhaba, 

ben ateşböceği hakkında olumlu şeyler duydum. uzak bir akrabamın ikizleri bir dönem oraya gitmişler ve okulu çok sevmişler. çeşitli sebeplerle ben kızımı başka bir okula (deniz anaokulu) kaydettirdim. ateşböceğinden arayıp kararımı verip vermediğimi sordular. başka okula kaydolduğumuzu söyledim. anneanne samimiyetle iyi dileklerini sundu, tavsiyelerde bulundu. 


greenalmond

bu arada benim kızımı oraya vermeme nedenim şunlardı: gitiiğimizde çocukların bir grubu "serbest oyun saatinde"ydi, bir bölümü hemen alt katta uyumaya çalışıyordu. çok gürültü vardı ve okul sahibinin annesi "biz gürültüde uyumaya alıştırıyoruz" dedi. bana ters. bir de çocuklar (en azından benim gördüğüm kısmı) sadece bezle yatıyordu, atlet bile giymemişlerdi. uyku odalarını bize pat diye açmaları da rahatsız etti. o çocukların bir mahremiyeti olmalı bana kalırsa. bir de yemek listesinde her cuma "sürpriz"  vardı. kime sürpriz yapıyorsunuz, bu listeyi zaten çocuklar görmüyor ki dedim. mantıksız bazı açıklamalar yaptı. 


ayberke

merhabalar' ates boceginin sahipleride sicak ve ilgili gibi gorunduler sadece cok fazla reklam yaptilar bana(sunun cocuguda burda bunun cocuguda burda gibi) kosuyolundaki anaokullarini secmememin sebepleri ise hepsinin mekanlari dar, hergun yemek yemek icin 3 kere en alt kata inecekler merdivenlerde dik ve dar bunun yanida acik bahceler kucuk kisin ise oyun oynayackalri alanlar yok gibi birde bunun yanina okul ucreti ve servis koydugum zaman 1000 tl bir rakam cikiyor yukarda saydigim nedenler uskudarda doga anaokulunu secmeme neden oldu.tabi guvenlik ve hemsirenin olmasi evime yurume mesafesinde olmasi ucretide birkac indirim yaptirdik ogretmen tanidik vs. 

kosuyolunda birde okyanus anaokulu var ben orayida begendim yetkilisi sevecen ilgili, ogretmenleri deneyimli gibi(lise ogrencisi gibi durmuyor) temizlik ise gordugum en temiz anaokulu idi.alanlarida genis duruyor.birde isterseniz oraya bakin.
kolay gelsin.Deniz06

Hepinize çok teşekkür ederim. Arkadaşıma hemen kopyalayıp gönderiyorum önerilerinizi.


greenalmond

bu arada çitlembik mi deniz mi sorusuna cevabım "deniz". nedenlerini "üsküdar ve koşuyolu kreş, anaokul deneyimleri" başlığı altında bulabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol