Koşuyolu Çitlembik - Deniz Anaokulları

Deniz06 soruyor: 10

Koşuyolu'ndaki Deniz Anaokulu ve Çitlembik Anaokulu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba?

Çitlembik Anaokulu için Montesori eğitimi veriyorlar diye duydum, tam anlamıyla Montesori eğitimi uyguluyorlar mı yoksa kendilerine göre adapte mi etmişler?

Bir de 3 yaş çocuğu için sabah 7.30-19.00 saatleri ağır mı olur?
Bu soruyu cevapla


73 Cevap


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Merhabalar 


Koşuyolu Deniz anaokulu hakkında daha fazla detay verebilecek olan var mı? 

Koşuyounda 10 tane okul gezdik. İçimize bu sindi ama çocuğu giden birinden onay almak iyi olur. Mesela uyku odası çatı katında eşim çok sıcak olur diye içime kurt düşürdü.. 

genel olarak yemekleri, öğretmenleri, temizlik gibi konularda çocuğu gidip memnun olan olmayan varsa bilgi verebilir mi?ayberke

Merhabalar svrl,
Çitlenbik anaokulunda yaşadıklarınızı biraz daha açabilirmisiniz.merakettim yaşadıklarınızı.Zira çitlenbikten bende etkilenmiştim.Biraz daha ayrıntılı yazarsanız belki herkes faydalanabilir.teşekürler.


aek

Yuva arayışında olup, sonunda karar vererek kayıt yaptıran annelerden yorumlarını alabilir miyim? Deniz, Okyanus, Yetkin, Çitlembik, Küçük kara balık, Küçümen.. Koşuyolunda anaokulu çok. hepsinde yetkililerin anlattıkları çok güzel. ama önemli olan gerçekleşenler. çocuklarla birebir iletişimleri nasıl? çocuk gelişimini, yeteneklerini takipleri nasıl? okulların fiziki şartları nasıl?
Bir de Acıbadem'de Altın Çağ'ı öneriyorlar. bilen, çocuğu giden var mı?

yardımcı olursanız sevinirim.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

biz 12 tane kreş gezdik  saydıklarınızdan bazıları listemizde vardı. 


Deniz anaokuluna karar verdik. fiziki şartları ve öğretmenlerin tavırlarından şimdilik memnunum ama bugün 5. gün geniş geniş yorum yapamıyorum malesef. 

Altınçağ bizim evimize çok yakın. banada çok tavsiye ettiler kurucusu psikolog ama ben görüşmede tavrını sevmedim..onun için eledim..

bina 3 katlı apartman sınıflar iki oda birleştirilerek yapılmış büyüklükleri fena değil ama camlar küçük ve apartman binalaın arasında olduğundan kasvetli bir havası var sabah görüşmeye gitmeme rağmen ışık yakasım geldi ..sınıflarda halı yok parke kaptı .. bol oyuncaklı bir yer .. her yaş grubu için bir kat ayırmışlar evden bozma olduğu için her katta bir mutfak var. yemekleri ortak yemiyorlar her grup kendi mutfağında yiyiyor . bunu sevmiştim karışıklığı engeller diye düşünüyorum..Kahvaltı saatinde gitmiştik. Kahvaltılarını sordum  bir tost ekmeğine krem peynir sürmüşler 1 zeytini ikiye bölüp göz yapmışlar minicik domatestende ağır kesmişler ..yemek listeleri beni çok tatmin etmedi açıkçası .. 

fiyatı tam gün 1100 +kdv   genel olarak ben sevmedim ama memnun olanlar vardır . 


Küçük karabalık defalarca aramama mesaj atmama rağmen tenezzül edip geri dönmedi bile zaten kendilerini ayrı bir kulvarda görüyorlar sanırım :(aek

Bizim evimize de Altın Çağ çok yakın. 2 kere gittim görüşmeye. İlkinde görüştüm Ayşegül hanımla ve kendisini sevdim açıkçası. Genel olarak binanın eski dekorasyonlu oluşu ve sizin de dediğiniz gibi loş oluşu hoşuma gitmedi. Ama benim için önemli olan çocuğun gelişime olan destekleri ve orada bunu güzel yapıyorlarmış. Oğlum 2,5 yaşında ve şu an doğru temeller atılmazsa ilerde okulda sıkıntı yaşayacağımızı tahmin ediyorum. Ben Yetkin en pahalısı da olsa oraya vermeye de hazırım, yeter ki oğlum doğru ellerde olsun. Yetkin'in bana ters gelen tarafı çocukların okuldan mükemmel çocuk olarak çıkmaları. Bu mükemmel ortamı ilkokul veya ortaokulda bulamayacağımızı düşünüyorum. Deniz Anaokuluna da 2 kere gittim. Deniz Hanım da çok tatlı bir bayan. Bina çok aydınlık ve havadar. Bu yüzden sevdim ama okulun materyalleri çok az geldi bana. Oğlum 1 günde tüm oyuncaklarla oynayıp bitirmiş olur. Ama gün içinde yaptıkları aktiviteleri bilmiyorum. Belki de farklı malzemelerden çok ilginç oyunlar yapıyorlardır. Bunu dışarıdan anlamak mümkün değil. Diğer okullar için de aynısı söz konusu tabi.

defnenil, cevabınız için teşekkür ederim. Şu an Altın Çağ ve Deniz arasında tereddütteyim. Biri evime, diğer işime çok yakın. araştırmam devam edecek, henüz kararımızı vermedik. Eğer ileriki zamanda okulla ilgili gözlemleriniz arttıkça yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

aek .. herkes farklı düşünebilir ama oyuncak konusunda ben çok kalabalık plastik oyuncak dolu kreşleri sevmiyorum. Sonuçta amaç oyuncakla oynamaları değil bence öyle olsa evdede bir sürü oyuncak var. Her çocuk bir oyuncak alıp kenara çekilse dakikalarca oynasa o bana ters gelir . Benim istediğim tabiki oyun saatleride olsun oyuncaklada oynasın ama sosyalleşmesi için arkadaşları ile olsun, motor gelişimi için faliyetler yapılsın, dans etsin, koşsun zıplasın benim derdim o :) yanlış anlama sakın belirtmek istedim :)
aek

tabi ki, ben de size katılıyorum. evlerimiz oyuncak dolu zaten. benim materyalden kastettiğim oyuncak değil. çocuğun zeka, yetenek ve dikkatini geliştirmeye yönelik çeşitli objeler, düzenekler, vs.  yuvaların çoğu bu bakımdan eksik


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

anladım haklısınız kötünün iyisini seçmek zorunda kalıyoruz malesef bol şans haberdar edin ..greenalmond

deniz anaokuluna başlayalı 2 ay olacak yakında. kızım temmuz 2009 doğumlu ve bana çok düşkündü. kolay kolay alışamaz diyordum. asla korktuğum gibi olmadı. ilk günler kızımla birlikte uzun saatler geçirdim okulda. beni rahatsız eden hiç bir şeyle karşılaşmadım. çocukların mutlu olması, incinmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. her çocukla tek tek ve samimiyetle ilgilendiklerine şahit oldum. sahibi deniz hanım da genç bir anne ve kendi kızı da aynı okulda. bugüne kadar mutsuz, bir köşede yalnız kalmış bir çocukla hiç karşılaşmadım. ilk zamanlar günde 2-3 kez arayıp kızımın durumunu sordum, bir kere bile ilgisizlikle karşılaşmadım. kızımın gaz sorunu olduğunu söyledim. gaz yapacak bir yemek olduğu zaman arayıp verelim mi, miktarı ne olsun diye sordular. ilaç alması gerektiğinde özenle takip ettiler. öğretmenleri birbirinden şeker. mutfak görevlisinden sekreterine herkes sevgi dolu ve yapmacıklıktan uzak. montessori falan umurumda değil, ben kızımın yüzü gülsün, okulunda sevgiyle sarmalansın, gerektiği kadar da eğitim alsın istiyorum. ne mutlu ki deniz anaokulu da benim beklentilerimi sonuna kadar karşılıyor. 


ayberke

Merhaba green almond sevindim memnun olmanıza.Bizde 2 haftamızı bitirdik.Alıştık sanırım.Oğlumda mutlu şimdi.İlk başlarda gitmek istemediama simdimutlu.Bu arada deniz anaokulunda beni rahatsız eden birşeyi söylemeden edemicem.Yukarıda yazdığınız herşeye katılıyorum.Güvenlik açısından okulun girişini uygun bulmadım.Kapı otomatik olarakzile basınca açılıyorya.Birde oraya yazmışlar kapı otomatiktir diye.Ben bu şekilde olan tam 3 anaokulunu kafadan sılmiştim.Bence o kapınında zile basıldıktan sonra içeriden biri tarafından açılması gerekir.Heryerde kamera var ama dediğimgibi olmalı.
Tekrardan hayırlı olsun.Cevaplamak için Üye ol