Koşuyolu Çitlembik - Deniz Anaokulları

Deniz06 soruyor: 10

Koşuyolu'ndaki Deniz Anaokulu ve Çitlembik Anaokulu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba?

Çitlembik Anaokulu için Montesori eğitimi veriyorlar diye duydum, tam anlamıyla Montesori eğitimi uyguluyorlar mı yoksa kendilerine göre adapte mi etmişler?

Bir de 3 yaş çocuğu için sabah 7.30-19.00 saatleri ağır mı olur?
Bu soruyu cevapla


73 Cevap


aek

Ben de araştırmalarım sonucu Acıbadem'de Altın çağ'a yazdırdım oğlumu. 1 hafta oldu çok mutlu. kendi kendine yemek yemeyen çocuğum 2 gündür kaşığı eline almış. sabah uyanır uyanmaz haydi okula gidelim diyor. şu an diğer çocuklarla aktivitelere katılmıyor, bağımsız olmak istiyor. bunun için sadece oğlumla ilgilenen bir öğretmen var. kendi isteyene kadar onu zorlamayacaklar, bu da olumlu bir şey. sınıflar büyük, bahçe büyük. tavsiye ederim.Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Hayırlısı olsun aek..


greenalmond

okul hayatına yeni başlayan bütün miniklere ve ailelerine hayırlı olsun diyorum. ayberke, dış kapı güvenliği konusunda kesinlikle haklısınız. ben bunu okulda daha önce dile getirdim, hak verdiler ama bir değişiklik olmadı henüz. baslında bu mesele hep aklımdaydı ama acaba çok mu pimpirikliyim diye düşünmekten de kendimi alamıyordum. yalnız değilmişim demek ki :) konuyu bir kere daha konuşacağım yönetimle. teşekkürler. sevgiler..


ayberke

Merhaba greenalmand, bu konuda kesinlikle size katılıyorum.Kesinliklede konuşun.Benim kreşlerde en önce baktığımşey güvenlikti.Tabiki başka şeylerde var.Ama öncelik güvenlik.Herkesin rahatlıkla girebildiği bir yer olmamalı.Zaten kapıdan girdikten sonra arka bahçeye geçmek te çok kolay ordan sınıflarada geçersin.Yoksa denizhanımı ı kreşi beğendim.anlayışınıda beğendim.ama aklım kapıda iken çoçuğumu orada bırakamam.
tekrar konuşun bencede hatta bu forumdaki yazılarıda gösterebilrisiniz.Daha önce dediğim gibi sadece bu sebepten 3 kreşi kafamdan direkt sildim.
Bu arada bizde memnunuz.Artık oğlum güle oynaya gidiyor.Çok eğleniyorumdiyor.Umarım sonrasındada böyle olur.
Görüşmek üzere.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

greenalmond, Ayberke .. cumartesi deniz anaokulunun veli toplantısı var orada bu konuyu konuşalım derim. siz de katılacakmısınız tanışırız :)ayberke

Biz deniz anaokuluna gitmiyoruz.Doğa anaokuluna gidiyoruz.Kapı güvenlii yüzünden ben orayı tercih etmedim.Ama siz kesinlikle toplantıda bence dile getirin.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

aa pardon yanlış anlamışım :( 


greenalmond

sizin çocuğunuzun da mutlu olmasına çok sevindim ayberke, "hangi kreşe versek acaba" araştırması yaptığımız günler daha dün gibi, zaman çabuk geçiyor galiba :) 

toplantıda görüşmek üzere defnenil (defnenil'in annesi demeliyim galiba:)fatmadog

Merhaba,

 

Benim 2.5 yaşında bir oğlum  var. Şu anda Koşuyolunda bir okula gidiyor, fakat son zamanlarda çok memnun değiliz. Deniz Anaokulunda bu yaşta kaç çocuk var biliyor musunuz? Sınıflar kalabalık mı? Başlarında kaç öğretmen duruyor? Yemek konusunda yardımcı oluyorlar mı? Oğlum biraz zordur bu konuda. Kısacası siz memnun musunuz?

Teşekkürler

 


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

fatmadog 


Deniz anaokulunda en küçük sıfıfta 6 öğrenci vardı 2- 2,5 yaş arası, benim kızımda o sınıftaydı hatta, sonra bir üst sınıfa geçti.. başlarında bir sınıf öğretmeni birde yardımcı öğretmen oluyor. Özellikle küçük öğrencilerde yardımcı öğretmen mutlaka oluyor, yemek konusundada yemesine yardımcı oluyorlar ama emeyen çocukta yemiyor tabiki mesela benim kızım kesinlikle kahvaltı etmiyor. Öğlen yemeğinide çok az yiyiyor. Eve geldiğinde açım diyor :)  Ama küçüklere yardımcı oluyorlar ilk günler kameradan izlemiştim oradan biliyorum..

biz başlayalı 1 ay oldu. ufak tefek kafama takılanları idare ile konuşarak hallettik. Ben memnunum açıkçası.. tavsiye ederim Cevaplamak için Üye ol