Koşuyolu Çitlembik - Deniz Anaokulları

Deniz06 soruyor: 10

Koşuyolu'ndaki Deniz Anaokulu ve Çitlembik Anaokulu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba?

Çitlembik Anaokulu için Montesori eğitimi veriyorlar diye duydum, tam anlamıyla Montesori eğitimi uyguluyorlar mı yoksa kendilerine göre adapte mi etmişler?

Bir de 3 yaş çocuğu için sabah 7.30-19.00 saatleri ağır mı olur?
Bu soruyu cevapla


73 Cevap


ayberke

Merhaba Fatmadog,
Kreşinizdeki memnuniyetsizliğinizin ve hangi kreş olduğunu sakıncası yoksa yazarsanız bence kreş arayanlara yada değiştirmek isteyenlere yardımcı olmuş olursunuz.


gonul23

Merhaba,

 

Benim 3 yaşında bir oğlum var. Bu yaz  anaokuluna başlatmak istiyorum. Siteden gördüğüm kadarıyla Deniz anaokulu tercih edilen bir okul. Benim kafama takılan birkaç şey var, eğer bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Birincisi Deniz anaokulunda bir psikolog var mı? Sahibi sanırım psikolog değil. Sahibi bütün gün okulda oluyor mu?

İkincisi veli ile iletişimleri nasıl? Bazı okullar facebook sayfalarına çocukların fotoğraflarını koyuyor, onlarda da öyle bir sistem var mı?

Öğretmenler nasıl?

Çocuğunuz sabah isteyerek okula gidiyor mu?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

 


kym

Merhaba,
ben de sitedeki genel memnuniyet üzerine görüşüp başlatmıştım..sırayla cevaplamaya çalışayım..
Deniz anaokulunda psikolog yok ne yazıkki,sahibi Deniz Hanım da psikolog değil,anaokulu öğretmenliği ile ilgili eğitimi olduğunu biliyorum.
Okula başladığı hafta 3 gün ben de gitmiştim(müdür odasından kameradan izledim),Deniz Hanım hep okuldaydı,ama genel olarak bilemiyorum tabi.

Veli iletişimi ile ilgili bir problemimiz olmadı,hastalık vs durumlarda arayıp soruyorlar,oğlum oyun saati olarak haftanın 3 günü 2 şer saat gidiyor ,o yüzden çok da iletişim durumumuz olmadı açıkcası,öğretmenimiz de ilgili en çok da ondan memnunuz zaten.Veli toplantısına katılamadık hastalık nedeniyle,o sebeple ne derece verimlidir bilemiyorum.Facebook sayfası var ama son dönemde fotoğraf sayısı azaldı,sekreter değişikliği olacaktı,o yüzden sanırım..

Bizimki gerçekten çok istekli gidiyor ,fakat genel olarak memnun olmamıza rağmen,yarım-tam zamanlı dönem için daha başka okul bulma düşüncesindeyim ben de..


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Deniz hanım ingilizce öğretmeni pisikolog yada anaokulu öğretmeni değil bilginize ...


kym

aa defnenil,ben niye öyle hatırlıyorum acaba :s
direkt kendimi öyle şartlandırmışım sanırım,annem de anaokulu öğretmeni dediğini hatırlıyorum ama eğitimini sormamış olabilirim..Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Annesi zamanında anaokulu işletmiş. Anneside anaokulu öğretmeni değil sadeceişletmeciler ....Ankardada yaşadıkları dönemde sanırım. Sonra kapanmış vs.. Bizde anaokulu işletmesi aileden geliyor demişti ama kendisinin eğitimi ingilizce öğretmenliği hatta ted kolejinde yapmış sanırım sonra bildiğimiz işi yapalım deyip kreş işine girmişler vs... 


gonul23

Kym cevabınız için çok teşekkür ederim. Karar vermek gerçekten çok zor iş. Mesela siz de genel anlamda memnunsunuz ama tam gün için başka okul arayabilirim diyorsunuz. İnsanın tam içine sinen bir yer bulması zor. Biraz daha araştırmak da fayda var sanırım.


kym

rica ederim gonul23,hoşuma gitmeyen (daha önceden belirtmedikleri biçimde) maddi bir konuda değişik bir uygulama yapma yoluna gitmeleri .Güvenimi bir hayli sarstı açıkcası.Dediğin gibi araştırmakta fayda var..mater

Merhaba, eğer Koşuyolu civarında bir kreş bakıyorsanız Çitlembik anaokulunu tavsiye ederim. Oğlulumun 2. senesi orada. Şu ana kadarda memnunuz. Montessori eğitimi veriyorlar. Yemekler güzel, ilgileri iyi, temizlik iyi...Ve geçen gün oğlum ayrılırken 'benim canım okulum' diye severek ayrılıyordu...


altera

Merhaba,

Kardeşimin oğlu 2 ay öncesine kadar Deniz anaokulundaydı. Eskiden daha ilgililermiş, sahibi çok iyi biriymiş, ama maalesef boşlamış artık. Öğretmen kadrosu çok zayıfmış, bakıcılık anlamıyla iyimiş ama eğitim tatmin edici değilmiş. benim de 2 yaşında oğlum var. şimdi ben de kreş arıyorum. Aklıma tek yatan yer Mutlu Dünya Anaokulu. eğitimci kadrosu bu sınıftaki okullar için çok iyi. çocuklar çok mutlu gözüküyor. Facebook syfasında çocukların gün içindeki aktivitelerini fotoğrafla yayınlayarak ebeveynlere izleme şansı veriyorlarmış. hijyen çok iyi. bir aksilik olmazsa Ağustos ayında kayıt yaptırırız. Allah hepimizin yardımcısı olsun.Cevaplamak için Üye ol