Koşuyolu Çitlembik - Deniz Anaokulları

Deniz06 soruyor: 10

Koşuyolu'ndaki Deniz Anaokulu ve Çitlembik Anaokulu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba?

Çitlembik Anaokulu için Montesori eğitimi veriyorlar diye duydum, tam anlamıyla Montesori eğitimi uyguluyorlar mı yoksa kendilerine göre adapte mi etmişler?

Bir de 3 yaş çocuğu için sabah 7.30-19.00 saatleri ağır mı olur?
Bu soruyu cevapla


73 Cevap


winnie

Kızımı Haziran ayı sonunda Deniz Anaokulu 'ndan aldık. (iyi ki de almışız diyorum ve şiddetle kimseye tavsiye etmiyorum) 

Çok anaokulu araştırdık. Mutlu Dünya ile Çitlembik arasında kaldık.

02 Temmuz itibariyle Çitlembik Anaokulu 'na kayıt yaptırdım. İlk günlerde kızım yeni bir ortam olduğundan okuluna biraz zor gitti. Ama şimdi eve gelmek istemiyor. Mater arkadaşımız ile aynı fikirdeyim. Şu ana kadar kısa süre geçirmiş olmamıza rağmen kesinlikle Çitlembik diyorum. Hijyen, eğitim kadrosu, yemekler, vs. herşey mükemmel.  Kızımın gelişimine olumlu yönde katkıları kısa sürede olmasına rağmen çok. İyi ki Çitlembik Anaokulu'nu tercih etmişiz. Anlatılmaz, yaşanır..

 


ayberke

Deniz anaokulundaki şikayetlerinizin neler oldugunuda yazarsanız diğer annelere faydanız dokunur diye düşünüyorum.


montessorimom

Şu ana kadar Helen Doron, İngiliz Kültür, anabilim, Küçük şeyler, Okyanus, Yetkin,Natürel, ateşböceği, Doğa, İstek, mutlu dünya, altınçağ ve Çitlembik anaokullarını gezdik. Yazarken bile uzun geldi zor bir süreçti. Ama kararımızı verdik gibi. 


montessorimom

Şu ana kadar Helen Doron, İngiliz Kültür, anabilim, Küçük şeyler, Okyanus, Yetkin,Natürel, ateşböceği, Doğa, İstek, mutlu dünya, altınçağ ve Çitlembik anaokullarını gezdik. Yazarken bile uzun geldi zor bir süreçti. Ama kararımızı verdik gibi.


Snm

Merhaba,

ben de bu arayıa girdim. ingiliz Kültür,Küçük şeyleri şauana kadar gezebildim. İngiliz kültür kafama yatmakla birlikte acıkcası güvenlik konusunda kafamda soru işareti var. okulun duvarları dısardıan birilerinin erişebilceği bir boyutta. Çok mu ince düşünüyorum bilemedim ama dışardan birisi boşta kalmış bir çocuğa rahatlıkla erişebilir geldi. Ayrıca en üst katta merdiven basında bir koruma yoktu diğer yerlerde olmasına rağmen ordkai yetkiliye sordugumda burada neden yok dedğimde beni tatamin etmeyen bir cevap verdi. Bu 2 konu haricinde ise içime sindi diyebilirim ama bundlarda gözardı edilmeycek bir konu.
Onun dışında arayışa devam ediyorum. Küçük şeylerin yemekhanesi cok basık geldi ama güvenlik anlamında iyi geldi.

Zor bir süreçmiş onu anladım..montessorimom

Biz Çitlembik anaokulu na kaydımızı yaptırdık. 1 aydır devam ediyor. Gerek öğretmenlerin, gerekse idari kadronun yaklaşımından çok memnunuz. Yemekler ( günlük süt tam buğday ekmeği vs. 2013 eylülde de tamamen organik beslenmeye geçiyorlarmış), temizlik herşey çok güzel. Çocuğum da alışma dönemini yumuşak bir geçişle çok kolay atlattı.

snm' ye tavsiyem okul seçimine zaman ayırın, gezebildiğiniz kadar gezin. kolay gelsin..


detaycianne

Merhaba koşuyolu Acıbadem civarında alternatif eğitim veren anaokulu arıyorum. Bilgisi olan var mı? Yeni taşındık çevreyi çok tanımıyoruz.teşekkürler


aek

Fiyat konusu önemli değilse Koşuyolu için Yetkin veya Çitlembik, Acıbadem için Altınçağ. Başka okullara bakmayın biledetaycianne

Bugün Çitlembik Montesorri Anaokuluna kaydımızı yaptirdik. Haziran'da başlıyoruz.


eftelyam

Merhaba ben de kızım için Koşuyolu'nda anaokulu arıyorum. Birçok anne gibi ben de seçim yapmakta zorlanıyorum. Gezdiğim okullarda çocukların yaptıkları çalışmaları ben zaten kızımla evde yapıyorum. Kesme, yapıştırma, boyama, çizgileri tamamlama vs. Bu durumda okul sadece çocuğun sosyalleşmesine mi yarıyor? Bir de günlük çalışma programları bana çok mekanik geliyor. 3O dakikada bir değişen etkinlikler. Acaba bu ne kadar doğal? Kendi kızıma baktığımda bazen çok kısa bazen de beni şaşırtacak kadar uzun süre ilgisini yoğunlaştırabiliyor. Çocukların gün boyunca bu kadar programlı bir sistemde olmaları ne kadar doğru? Pek çok soru oluştu kafamda. Umarım doğru okulu bulabilirim. Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Cevaplamak için Üye ol