İlk ayakkabı

Daphnes_Mum soruyor: 10

1 yaşındaki kızım henüz yeni yeni yürümeye başladığı için ayakkabı almadık zaten dışarı çıktığımızda hep kucağımızda henüz dışarıda yürüyebilecek kadar usta değil. Neyse geçenlerde bir tanıdığımız bebeğe ayakkabı giydirmezseniz düz taban olur dedi, oysa bende ayakkabıyı olabildiğince geç almak iyidir ve evde giydirmeye gerek yoktur diye biliyordum. Yanılıyor muyum?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Yasemina

14.5 aylıkken yurumeye basladı, 1 ay sonra ayakkabısını alıp yurutmeye basladım dısarda, evde giydirmedim, boyle bir inanısın da oldugunu bilmiyordum. Ayakkabı olarak da mothercare'den cift cırcırlı yazlık acık bir ilk adım ayakkabısı aldım. Hala yer yer giyer.


Daphnes_Mum

Banada çok saçma geldi , çocuk tam olarak yürümeye başlamadan almaya gerek yok diye okumuştum bir yerde. Ayrıca eşimin eski müdürünün oğlunun ayağında problem varmış erken ayakkabı giydirmekten onunda aylar önce yaptığı tavsiyesi üzerine olabildiğince geç almaktı fikrim. Ama o kadın öyle deyince afalladım tabi..


ekim_

Merhaba,şu an için en sağlıklısı çıplak ayakla yürütmek.. Sağlıklı ayak kaslarının gelişimi için bu gerekli. Ayakkabı ayakları dış etkenlerden korumak için dışarıda gerekiyor.İlk adımayakkabısı hafif olmalı.Tabanı mutlaka yumuşak olmalı.Topuk kısmını sağa sola savrulmaları engellemek için desteklemeli. Bileği saracak kadar yüksek olmalı.Bir parmak boşluk bırakacak kadar( ya da yarım numara diyebiliriz) büyük olmalı.


esrik

ben de ayak kaslarının iyi gelişmesi için erken giydirilmemesi gerektiğini biliyorum ve oğluma da yürümeye başlamadan almamıştım.ama bana da bu tarz şeyler söylemişlerdi....bir de benim oğlum 3,5 yaşında ve hala zaman zaman parmak uçlarında yürüyor.....bana erken giydirmem gerektiğini söyleyenler ayakkabıyla ayağını tam basar ama giydirmezsen parmak ucu yürüyebilir demişlerdi....ben hala pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum ama doktora sormalı...


Daphnes_Mum

Teşekkürler Uod. Evet bende aynen senin söylediğin gibi biliyordum. Bende kifidis veya pappa'dan almayı düşünüyorum ilk ayakkabımızı.ekim_

Bir de bobux var, bence çok iyi.


Daphnes_Mum

Hımm nerde Jokerde falan mı satılıyor yoksa sadece o markayı satan bir dükkan mı var?


ekim_

Jujube ve kapbula organik şeylerde var,ama bunun dışında nerelerde satılıyor bilmiyorumUlku

disarisi icin, bobux'un "i walk" serisi: e-bebek'te var.
icerisi icin, ciplak ayak en guzeli ama kisin sicak tutsun diyorsaniz robeez: stride rite magazalarinda satiliyor.


Daphnes_Mum

Söylediğiniz markalarada bakıcam arkadaşlar teşekkürler..Cevaplamak için Üye ol