Sütüm inmiyor

hfz42 soruyor: 10

Sütümü hemen nasıl indirebilirim deneyip faydasını gördüklerinizi yazar mısınız

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


cylnh

En fayda pompa


leylaleyla

sütünüzün artması ıcın mı dıyorsunuz?


hfz42

Bugün kızım beni baya yordu.gögüalerim sert değil ve. Emerken ağlıyordu ama memeyi bırakmadı.kaldırdım kucağına oturttum duruyor hatta biraz sonra gülüyordu.gögüsümü sıktım süt fışkırıyor.aç kaç saattir emmedide ama sadece kucagımda duruyor.gögüalerim 2 gündür gündüzleri dolmuyor 5 dk emmeden çekiştiriyor akşamları doluyor.demin farkkettim su içtim bol bol sertleşmeye başladı ben bu aralar yemek yiyemiyorum ondanda geç gelirmiş süt.buna inmedi derler süt arttırmak mı derler bilmiyorum ilk defa emziriyorum bu aya kadar yardım edin sizce nedir. 1 tane cici bebe yedirdim yine zor uyudu be uyuduğu zamanda sabaha kadar uyuyor ek gıda vermesemde.sadece bugün verdim uykusunu alamadıgındada yapar mıi


babu

Bebeginiz kac aylik?


hfz42

3 ay bittibabu

Tam anlayamadim, bugune kadar sadece anne sutu ile beslendi ve kilo alimi normal ama su anda sutunuzun azaldigini mi hissediyorsunuz?

Sut inmesi sanirim en basta olan asama. Su anda sutunuzu artirmaya mi ihiyaciniz var?

3. Ayda memelerin sertliginde azalma olabilir cunku sut uretimi dengeye oturur, ihtiyac kadar olur. Artirmak istiyorsaniz pompa yapip talebi daha fazla gibi gosterebilirsiniz, o zaman uretim artar. Dinlenme ve bol sivi da ise yarar tabi. Bugune kadar sadece anne sutu ile geldiyse bebeginiz sut uretiminiz yeterli demektir.

3. Ayda bebekler etrafla daha cok ilgilenmeye basladiklarindan emerken dikkatleri dagilabilir, belki oyle bir sorundur yasadiginiz.


FeyzaZ

Merhaba. Havalar çok sıcak. Gün içinde sıvı alımınızı arttırın. Bir de dış dünyayla ilgileniyor olabilir. Emzirirken boynumuza bir bez bağlayıp bebeğinizi onun altında saklayabilirsiniz. Böylece etrafı izleyemez. Göğüslerin doluluk hissine odaklanmayın, çünkü bebek emdikçe süt geliyor. Doluluk hissi ilk ayda daha yoğun oluyor.

Herşeyden önce kendinizi beslemelisiniz ve bol bol su içmelisiniz. Siz beslenin ki yavrunuz da beslensin. Bununla ilgili bugulogumda bir yazı yazmıştım.
arelll

benim oğlumda şuan 1 yaşında geçen yıl bende çok eziyetini çektim emmedi sarılık oldu çok sorun yaşadım emzirebilmek için ne yollar denedim çay kaşığıyla damla damla koydum  ağzına kaç çeşit pompa aldım sağıp verdim doktora gittim kızdı bu bebek aç kan şekeri düşer dedi mamaya başladık.sonradan humana still aldım lactamil kullandım her yolu denedim diyebilirim ama en çok su çiğ soğan ve bulgur pilavı süt yapıyor dediler gerçektende öyle çok işe yaradı hiç emmicek  dediğim oğlum halen daha bırakmadı emiyor hem anne sütüyle hemde doktorumuzun önerisi bebelac la büyüttüm çokta faydasını gördüm emmiyosa aç bırakmayın önce anne sütü geldiği kadarını verin sonrasında baktınızki doymadı mamada verin.


mustafamami

bende de bol su, bulgur pilavı, yağlı balık ve et, yumurta yiyince doluyor. yoksa böyle yumuşak yumuşak kalıyor. beslenmenize dikkat edin, bol bol su için, koyu yeşil yapraklılar ve dereotu da iyi gelir derler... 3 aylık bebeğe de cici bebe yerine doktorun tavsiye edeceği bir mama verin bence eğer süt gerçekten yeterli gelmiyorsa... cici bebe gereksiz katkılar ve fazlasıyla şeker içeriyor...  


Cevaplamak için Üye ol