Gece emzirmeyi kesme

gizemmm soruyor: 10

Bir hafta sonra ailemin yanina tatile gidicem hazir ordayken gece emmelerini kesiyim diyorum.nasil bir yol izlemeliyim??

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


CokBilmis

Şöyle ki:

Normal besleyip yatıracaksın. Gece 11-12 gibi, sen yatmadan önce bebeği uykusunda kucağına alıp emzireceksin, sonra yatıp uyuyacaksın. Bebek uyandığında gidip geri uyutacaksın, bir sıkıntısı olduğunu sezmediğin sürece meme vermeyeceksin.

Hastaysa, gerginse meme ver tabii ama, yoksa iyice gerilir.


gizemmm

Cok aglarsa yapicam normalde her seferinde vermiyorum ayagimda sallamayi deniyorum ama kabul etmiyo


CokBilmis

Ağlayabilir biraz. Alışık olmadığı bir şey çünkü. Her ağladığında meme geliyordu, şimdi gelmiyor... Korkabilir.

Ayağında sallamana izin vermiyorsa, yanına yatıp ninniler söyle kulağına. Senin sakinliğin, kendisini güvende hissetmesine yol açar. "Meme gelmiyor ama her şey yolunda demek ki yine de" der ve susar, hele bir de kendi kendine uykuya geri dönmeyi başarırsa, bu iş oldu demektir.

Başarılar dilerim :)


esra_26

bu olabilirmi yaaa benim kuzu için çok zor gece yarım saatte  bir saatte kalkıyor ooooof oooof


gizemmm

Esra benimkide oyle en az kalkma sayimiz 5 diyim sen anla:( artik bunyem kaldirmiyoesra_26

benimki kalktı şimdi kucağımda salladım ağladı ama sustu deneyeceğim bakalım ama eminim az sonra yine kalkar kolaylıklar gizemmmcim


CokBilmis

Eğer disiplinli olur, pes etmeden sürdürürseniz, güvenini kazanırsınız.

İnanın hiç uyanmadan uyuyabilmek, kendisine güvenini kazandıracak ve daha sakin bir bebek olacak.

Denemekten zarar gelmez. Bir deneyin.


gizemmm

Ben gidince yapicam lakin kocam gece bakmak konusunda pek yardimci degil orda anne ve babayla hallederim artik:)ema

Bundan yaklaşık 2 ay önce gece emzirmeyi kestim ve yarım saatte bir uyanan oğlum deliksiz uyumaya başladı(bazı geceler 1-2 defa uyanıyor).


Kararlıydım 10 aydır uykusuzdum ve yardım eden kimse yoktu yanımda.9 aya kadar gece emzirmeyi azaltmıştım fakat bir türlü tamamiyle kesememiştim.Sadece bir kere emzirmeme rağmen gece uyanmaları bir türlü kesilmiyordu.Uygulamaya başladığım ilk gece uyutma süreleri uzundu bir saat bile olduğu oluyordu su veriyordum her uyandığında sonra kucağımda sakinleştiriyordum ışığı açmıyordum sadece sakinleştirici sözler söylüyordum(oğlum doğduğundan beri kucağımda sakinleşmeye alışkın olduğu için bu yolu tercih ettim).Asla emzirmedim,akşamları yatarken ev yapımı muhallebi yapıp verdim iyice karnını doyurdum.

1 ay sonra meyvelerini almaya başladım gündüz uykusu bile düzene girdi daha sakin bir çocuk oldu.MAŞALLAH.


yagmur16

Bugünlerde emzirmek yerine gece uyandığında su veriyorum.Bu alışkanlık yapar mı yoksa emmeyi unutur mu zamanla? Yoksa hicbirsey mı vermemeliyim?Cevaplamak için Üye ol