Gece emzirmeyi kesme

gizemmm soruyor: 4

Bir hafta sonra ailemin yanina tatile gidicem hazir ordayken gece emmelerini kesiyim diyorum.nasil bir yol izlemeliyim??

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Peerren

Aynı dertten muzdarıbim :( dün gece toplamda 4 saat anca uyumuşumdur herhalde. Akşamları yanına yatıyorum emziriyorum içi geçmeye başlayınca memeyi çekiyorum memesiz dalsın uykuya diye, uykusu var sürekli kendini bir o tarafa bir bu tarafa atıp duruyor, önce mızıkıyor, sonra ağlamaya başlıyor, konuşuyorum, şarkı söylüyorum, pışpışlıyorum hiç, kucağıma alıp dolaştırıyorum bazen işe yarıyor uyuyor ama en az yarım saat dün akşam 1,5 saat dolaştı kucağım nerdeyse, bazen atıyor kendini geri kucak istemiyor itiyor, yatağa yatırıyorum tekrar, bu seferde yatakta dolanmaktan iyice uykusu kaçıyor başlıyor oyuna. Sürekli burdaki yorumları okuyorum ama henüz bir fayda bulamadım. 

8:30 de uyudu 10 kalktı 11:15 de tekrar uyudu 12'de kalktı 3 gibi uyandı 5 gibi yeniden uyudu 7:30 gibi kalktı zaten


ecehankoc

Cokbilmis, 11, 12 gibi emerse o gece brslenmesinden sayilmiyo mu? Kizim her gece saat calmis gibi 11 bucuk civarinda uyaniyor ve meme vermezsem asla sakinlesmiyor. Sonraki uyanmalarinda, meme almadan geri uyuyor ama 11 civarindakinde memesiz mumkun degil. Eger gece beslenmesinden sayilmiyorsa, hic ugrasmayayim vereyim gitsin memeyi?:))


nike

6.ay gece emmelerini kesmek icin cok mu erken?butun duzenim bozuldu eylulde ise baslayacagim.uykusuzluk mahvediyor..beklemelimiyim sizce?psikolojik sorun yaratirmi?


CokBilmis

Ben 4. ayda kesştim gece emzireyi. 34 aydır emziriyorum. Ayrıca kilosu, boyu ve kan değerleri çok yiidir kızımın. Yani gece emzirmeyi kesmemin herhangi bir yan etkisi olmadı.
Cevaplamak için Üye ol