İstanbulda Temizlik İçin Eve Gelen Bayanlar Ne Kadar Ücret Alıyor?

gulten83 soruyor: 10

evime temizlik için ayda bir bayan almak istiyorum. kapıcımızın eşi gelebileceğini söyledi ama 110 TL dedi. fiyatlar bu civarda dedi ama çok yüksek geldi bana. bilgisi olan var mı acaba? bir de hangi işleri yapıyorlar gelince. ütü vs yaptırmalı mı, yoksa ekstraya mı girer?

Bu soruyu cevapla


32 Cevap


gulten83

@hainkedi15 evim 3 oda ama çok küçük. 100metrekare falandır. herkes 80-90 civarı veriyormuş. ben de forumda yazan birkaç arkadaşa sordum aldıkları bayanların boş günü yok, bu civarda ödeyen ve memnun olanlardan bahçelievlere gelebilecek birini tavsiye eden olursa özelden msjla telefonunu yazarsa çok memnun olurum.


olivia

@zeynepyenice,bize pendikten geliyor.dun bahsedeyim dedim bu forumla ilgili ne dediysem anlatamadim:))internet lafini duyunca odu koptu ikna olmadi.kusura bakma


ZeynepYenice

Pendik zaten bana cok uzak yazık o kadar yolu gelebilme ihtimali de olmaz zaten, beylikduzundeyim çünkü


ZeynepYenice

Yine de teşekkür ederim...bahsettiginiz için..


Asozen

Benimde haftada bir gelen yardımcım var. Evde ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyor. Çok eskiden tanıyorum ve evimin yedek anahtarı onda.

Aylık 350 tl veriyorum bende. Sabah 9 gibi geliyor, işi varsa 4-5 gibi gidiyor, işi yoksa 7-8 e kadar kalıyor. Evim çok büyük, iki katlı ama bugüne kadar bunu da yapamam dediği birşeyi duymadım. Çamaşır asar, katlar, yerleştirir, ütü varsa yapar, halı siler, cam siler. Ben ona demiyorum hiç şunu yap bunu yap diye, o kendi düzene koyuyor. Bir hafta üst katın camlarını siliyor, diğer hafta alt katı siliyor falan. Titiz ve eli çabuk. Benim iki günde bitiremediğim evin işini, neredeyse yarım günde yapıp çıkıyor.

Bende onu ve çocuğunu ailemden hiç ayırmıyorum. Geldiği günler kahvaltısını da yapıyor bizimle, öğle yemeğini de yiyor. Bazen oğluyla geliyor, bakacak kimsesi olmayınca. Oğlunun doğum gününü, yılbaşını vs hiç atlamam hediyesini eksik etmem vs. Aileden biri gibi oldu, çok memnunum Allaha şükür.

 olivia

@zeynepyenice rica ederim.insallah icinize sinen bir yardimci bulursunuz


cankush

her hafta geliyor ütü dahil 90 TL


beatrix

İzmirde 80 lira veren arkadaş ne tarafta oturuyor acaba? 80 liraya bulsam öper basima koyarım. Memnun musunuz bir de.memnun olmakla ilgili fiyatın azlığı çokluğu. Ama burda yani izmirde fiyat semte gore haddinden fazla değişiyorhainkedi15

İzmirde karsiyaka soyak siesta sitesinde oturuyordum orda arastirmistim sorduklarim 80 tl demislerdi ama ben almaktan vazgecmistim,simdi İstanbula donus yaptim zaten.


b3eriberi

merhab arkadaşlar bende ankarda temizliğe gidiyorum 100 atrı yol alıyorum bende aldığımız parayı sonuna kadrda hak ettiğimizi düşünüyorum sonucta yaptığımız iş kolay bir iş değil  ankarda temizliğe güvenilir birini aryanlar vrasa ban burdan yada cepten ulaşbilirler05373646232 bu benim cenim ailelerden başka kimseyle çalışmamaktayım kesinlikle güvenilir insanlarla çalışmak isterim iyi günlerCevaplamak için Üye ol