13 aylik bebekte gaz

LorenaMinaninannesi soruyor: 4

Arkadaslar 13 ayini tamamlayan kizim korkunc gaz sancilari cekiyor. Her zaman gazli bi bebekti hatta daha ufakken reflu tanisi konmustu ancak verilen hicbir ilac motilium gaviskon bioqaia sap simplex colinox damla ne varsa denedik olmadi. Son 3 haftadirda gece uykusuna 1,5 saatte gecio kivranmaktan. Gece yatmadan 2 saat once yemek fasli bitiyo gazi ciksin diye ancak deliler gibi su icmek istio uyumadan ve oda ekstra gaz yapiyo tabi. Sekilden sekle giriyo katilio uyumadan en az 6-7 kere gegiriyo. Hala gecede 7-8 kere gegirmeye uyaniyo. Asiri yorgun ve cok caresiziz. En cokta kizimin aci cekmesine dayanamiyorum. Cozumu olan varsa lutfen akil versin gitmedigimiz doktor kalmadi. Simdiden tesekkurler.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


alidenizzz

gerçi siz doktora falan da gitmişsiniz ama yemeklerine kimyon serpin belki faydası olur


edanurunannesi

Gaz çok zor ve yıpratıcıdır.bilirim.pirinç patates ve özellikle bezelye bize hala gaz yapıyor.bazı geceler bizdede oluyor.kivi bize çok iyi geliyor.yatmadan önceki öğün olarak armut-kivi yada elma-kivi veriyorum.tavsiye ederim.


Zeynep_anne

Yatırmadan önce ne yedirdiğinize dikkat edin,aynı problemi bizde yaşıyoruz,alerji testi bile yaptırdık sonuç yok.En son doktorumuz laktoz intolaransı olduğunu söyledi,inek sütü vermiyorum ve yoğurdu mümkün olduğunca erken saatlerde yediriyorum.Kimyon tüm yemeklerimizin içinde,milupanın gece çayını içiyoruz ikimizde (hala emiyor),gece yatmadan öncede yatağına ayaklarının altına gelecek şekilde sıcak su torbası koyuyorum.


ketrin

çoğu zaman gaz özellikle bu dönemlerde beslenme hatasına bağlıdır, örneğin anne çok sık aralarla emziriyor olabilir veya bebeğin inek sütüne allerjisi vardır, annenin aldığı inek sütü ürünleri bebekte bu şekilde sorun yaratır, annenin bütün inek sütü ürünlerini kesmesi gerekebilir. Diyetinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Çünkü belliki belirgin bie sindirim problemi var ve çok zordur tahmin edebiliyorum. çocuk doktorunuz dışında birde beslenme uzmanınadanışmanızı gastroentereloga başvurmanızı tavsiye ederim.Cevaplamak için Üye ol