Ek besin doneminde kabızlık

ozlemkaracan soruyor: 4

Oglum 6 ayını doldurdu. Ek besinlere basladık fakat kabız oldu. Verdigim besinler sebze pureleri, meyve pureleri,yogurt bunların kabız yapcagını dusunmuyorum ama 2 gundur kahvaltısında bebe biskuvisini ıhlamurla ıslatıp peynir ve yumurta karıstırıp veriyordum. Acaba bebe biskuvisinden olmus olabilirmi. Nasıl bir cozum bulabilirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


okurk

Bebe bisküvisi ilk geçtiğimde kullanmadım ama şimdi arada muhallebisene koyuyorum benim kızımıda ishal yapıyor.Ya markayı değiştirin yada kesin derim.İçlerinde ne varsa yavrularımızı etkiliyor.


ozdenin_oykusu

bebe büsküvisi hakkında hiç bir fikrim yok;hiç tüketmedik.sebzeleri haşladıktan sonra yani yedirmeden hemen önce az bir miktar zeytinyağı eklerseniz belki yardımcı olabilir.patates,pirinç,muz gibi besinlerin miktarına dikkat edip en azından aynı gün vermemeye özen göstermeniz etkili olabilir


anne_merakli

Ek gıdaya geçişte kabız olması normal. Kuru kayısıyı küçük küçük doğrayıp kaynatıp suyunu içiriyordum, iyi gelmişti. Bir kaç hafta sürebilir kabızlık durumu, diğer yorumlarda denildiği gibi muz, patates, elma gibi besinleri az miktarda tattırmaya dikkat edin.


kucukadam

Armut suyu iyi gelmişti bize.Cevaplamak için Üye ol