Anadolu yakasında temizlik firması önerisi olan var mıdır?

aytul79 soruyor: 10

Bu site bir süre sonra bağımlılık mı yapıyor ne? yakında ne yiyeceğim diye de sorucam sanırım :) evimi şöyle dip köşe bucak temizletmek istiyorum ama bu işi bir profesyonelden destek alarak yapmaya niyetliyim. bildiğiniz, temizliğinden emin olduğunuz bir firma var mıdır? hani şöyle makinalarıyla gelip koltuk, halı, cam, kapı ne varsa silip süpüren cinslerden. hee önerisi olan arkadaşlar birde şu temizlikten sonra bana haftada bir gelip düzenli temizlik yapacak birini de yönlendirirlerse şahane ötesi olacak ;)

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


bnycan

bende merak ediyorum cevabı.. çekmeköye yeni taşındık ve daha temizlik için kimseyi bulamadımmm :((


BanuCan

ben de isterim ben de :)


MCA

bende Avrupa yakasından isterim :)


aytul79

sorumun üzerinden epeyce zaman geçmiş. burdan yanıt alamayınca etraflıca bir araştırma yaptım. çok yakın bir arkadaşım daha önce bir firmadan destek almış hatta çok da memnun kalmış. firmanın değil ama evlerine temizliğe gelenlerden birinin cep telefonu vardı. bende o beyi aradım. şu an o işi yapmadığını evimize de bu tarz firmaları almamamızı önerdi. o firmadan ayrılmasının en büyük nedeni kişiliğine uygun olmayan işlerin yapılıyor olmasıymış. bende biraz ısrarcı olunca öğrendim ki bu firmalar evlere gittiklerinde birkaç kişi gittiği için evde ziynet eşyası varsa alırlarmış. gerçi ben evimde ziynet eşyası tutmuyorum o yüzden sorun olacak bir husus yok ama bu düşünce tarzının olması bile beni rahatsız etti. onun yerine iyi temizlik yapan birini buldum. şimdilik haftada bir onunla devam ediyorum.


ays_el

bende geleblrmmmmmmmmmmmmKozzy

ben bır kez bu durumu tecrube ettım, atasehır'de bır temızlık fırmasındna 2 bayan geldıler. tamamıyla baştan savma bır temızlık yapıldı. 2 kısı ıcın 200 tl verdım. ve saat 2 de gıttıler.

aslında yarım gun parası alınmalıydı. temızlıge gelen bayan yarım gun calısıp 40 tl, tam gun calısıp ıse 80 tl alıyor. ve 2 kısının yaptıgı temızlıkten daha ıyısını yapıyor.

asla tavsıye etmem sırketlerı.


ays_el

gündelk temzlk işi arıyorm ümranyedeym 


ays_el

gndelk temzlik 120 100 de olablr ev büyükse 120.genel temzlik.sadece cam veya ütü için düşünen olrsa 55 .ays_el

80 ev işi yapılırmı ya sene önceki fiyatlar hak yemeyin kl hakkı o kadın hakkını helal edyormu sana şirkete 200 bayıl yarmgnde kadına 100 çok gör oluyormu.


Kozzy

sevgılı ays-el,

kımsenın hakkını yedıgımız falan yok, bılıp bılmeden yargılamayın lutfen. ayrıca uslubunuzu da begenmedım hıc. "hak yemeyın, o kadın hakkını helal edıyo mu sana, şirkeye 200 bayıl " falan... seklınde bır cumleyı kabul edemıyorum, kusura bakmayın. hıc bır zaman evıme temızlık yapması ıcın cagırdıgım bayanlarla pazarlık yapmadım. ne kadar ıstedılerse dırekt cıkarıp verdım. hatta fazlasını bıle verdıgım oldu. hak hukuk kavramlarını bugune kadar aldıgım aıle terbıyesı ve hayat tecrubesı ıle çoktan öğrenmiş bulunuyorum. 200 tl yi şirkete 2 tane bayan için ödemiştim dikkatinizi çekerim. evime tam gün temizliğe gelen bayan 80 tl istiyor ve cam silmek de dahil olmak üzere banyoları bile duvarları dahıl olmak uzere köpürte köpürte siliyor. bugune kadar ınsanların bana haklarını haram edeceklerı bır durum yaratmadım hıc. lutfen bu konuda ınsanları ıtham ederken daha dıkkatlı olunuz. insanların inançlarını yargılayacak cumleler kurmaktan sakınınız. naçizane tavsıyemdir...Cevaplamak için Üye ol