Bebekler için dönence kullanımı

kelebekyildiz soruyor: 6

Merhabalar,


Dönenceler konusunda düşünceleriniz neler?
Müzikli güzel bir dönence aldık ama henüz kullanmaya başlamadık.Bazları dönencelerin bebekler için iyi olmayacağı kanısında.Bana göre oyuncakları takip etmesi açısından kendisine faydalı olacaktır.Sizler neler düşünüyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


CiciAnne

Doktorumuz ilk 3 ay için ışıksız ve hareketsiz dönence kullanabileceğimizi söylemişti. Beşiğinin peluş hayvanlı dönencesi ile idare etmiştik. Fazla uyaran çocuklar için zararlı imiş.


kelebekyildiz

Mabel teşekkürler cevabın için.Fazla uyarıcı olanlar ilk 3 ay için mi zararlıymış?


CiciAnne

Evet; isterseniz daha sonra göz koordinasyonu için alabilirsiniz demişti. Ben tommy almıştım ama geceleri benimle yatınca hiç kullanamadık... Bazı eşyaları bebeğin tercihlerine göre almak gerek sanırım, bir sürü şeyimiz öylece kullanılmadan kaldı mesela..


kelebekyildiz

Fisher Price aldık bizde.Bach Bethovan bir de Türkçe ninni var.Tavana da yıldızlı ışık veriyor.Ama haklısınız biz daha çok kendi zevklerimizi tatmin ediyoruz gibi:)

Minicik halleri ile bile isteklerini belli ediyorlar.


atlio

mehaba, 2. ayin basinda doktor kontrolumuzde bebegimizin 2 saatten daha sik emmek istedigini soyledigimizde dönence ile oyalayabilecegimizi soylemisti.. bizde chicco nun kumastan yapilmis donencesini almistik.. severek oynadi efe..goz koordinasyonu, takip icin gercekten cok cok ise yariyor.. muzikleriylede egleniyor, bol bol hareket ediyor.. biz cok faydasini gorduk..


kelebekyildiz

Atlio bugün ana kucağının oyuncakları takınca ilk defa ilgi gösterdi ve epey oyalandı oğlum.Bizde de aynı problem var sürekli emmek istediği için dönence de işe yarayacak gibi.Cevaplamak için Üye ol