Dogum fotografcisi

sedos soruyor: 10

Merhaba ,dogumda fotograf cektiren varmi kimi tavsiye edersiniz, gereklimi, siyah beyaz mi renklimi cogunlukta olmali onerilerinizi bekliyorum

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


ozguranne

Ben çektirmedim, pişmanım:)


lugesya

benim kocam çekmişti :) ama çok başarılı değildi tabi hatta bir yandan video bile çekti ki normal doğum yaptım ! ? ama bence fotograf icin profesyonel biri olmalı ve çok güzel bir anı.


pinarbyk

Kesinlikle Çiseren Korkut'u tavsiye ediyorum, onun üzerine doğum fotoğrafçısı tanımadım. 

Buradan bakabilirsiniz. 
Ben kendisine çektirdim doğum fotoğraflarımı, bu duyguyu yakalayan başka bir fotoğrafçı da görmedim 
henüz. 
www.ciseren.com 


Tunam10

bende çok güzel bir anı diye düşünüyorum ama kociş gereksiz masraf diye bakıyor:( tabi bi de doğum ne zaman olacak belli değil. hani sezeryan olsa bu işleri planlamak daha kolay olsa gerek.


Tunam10

evet haklısın. bunu nasıl organize ediyorlar acaba. diyelimki acil doğuma girdin. hemen gelebiliyorlar mı?belle

Herkese merhaba,
İyi ki yaptım dediğim şeylerden biri doğumda fotoğraf çektirmek. Biraz masraflı oluyor ama kesinlikle sonuca değer diye düşünüyorum.  Ben Şengül Pallı' yı tercih etmiştim ve memnun kaldım. Normal doğum yapacak bile olsanız, arıyorsunuz geliyorlar.  Doğum fotoğrafları için siyah-beyazın daha etkili olduğunu düşünüyorum açıkçası, ancak fotoğrafa göre karar vermek daha doğru sanırım. Zaten fotoğraflarla ilgili herşeye- hangilerini bastıralım, siyah beyaz mı renkli mi olsun vs. gibi- sonradan karar veriyorsunuz.


Marlasinger

Oğlumda çektirmemiştim,kızımda ise haksızlık olur mu acaba diye başlarda düşünmemiştim ama iyiki çektirmişim ve iyi ki Çiseren çekmiş.Linkini pınarbyk vermiş zaten.
Tunam bizim doğumumuz beklenen tarihten 2 gün önce oldu ve gece 22:30 da oldu ama hiçbir sorun olmadı Çiseren hemen geldi ve bizimle doğuma girdi ve kızım odamıza gelinceye kadar bizimleydi.Ertesi gün tekrar gelip gündüz çekimi yaptı.Kesinlikle tavsiye ederim;)


sedos

cevaplariniz icin tesekkur ederim herkes sengul palli yi oneriyor ama soykediginiz isimlere bakacagim , aomer istanbuldayimyesimcelik

Bence kesinlikle cektirmelisiniz. Sonrasinda iyiki yapmisiz diyeceginizden eminim. Ayca (http://www.aycaogus.com) sagolsun bizim doguma gece bir bucukta gelip sabaha kadar benim normal dogurmami bekledi. Sonunda da sezeryana girmek zorunda kaldi apar topar:) Yine de harika is cikardi.. Gorenler bayiliyor fotograflarimiza ,ben de her baktigimda bir iki damla goz yasi akitiyorum hala:)


khan

Doğum fotoğrafçılığı işinde de, aynen düğün fotoğrafçılığında olduğu gibi, bir devrim gerekiyor. Bence burada bahsedilen Ayşa Oğuş, Çağatay Atasağun, Çiseren korkut gibi isimler portfolyo fotoğraflarını karşılaştırdığımda Şengül Pallı gibi bu işin en duyulmuş, en rafine isimlerine göre yeni kuşak fotoğraflar çekiyorlar, başka gözle bakıyorlar vb.

İki portfolyodan kırptığım iki fotoğraf:

Ayça Oğuş


Çağatay Atasağun


Doğum bir süreç, sadece bebekten de ibaret değil. Şengül Pallı'nın albümlerine bakınca bunlara göre çok daha kolaycı, ilk akle gelen şeylerin fotoğraflarını görüyorum ben, vardır belki başka şeyler.

Amerika'da düğün fotoğrafçılığı çok pahalı ama bizimkine göre aldığı parayı kat kat hakeden bir sektör. Benim çok beğendiğim, karı koca düğün fotoğrafları çeken bir çift var. Onlardan bir kaç düğün fotoğrafı aşağıda (Şu linke kesinlikle bakın, bir düğün ancak bu kadar güzel fotoğraflanır). Bence doğum fotoğrafçılığında da bu tadı yaklayacak insanlarla çalışılmalı, bebeğe değil doğumun tamamına yayılmış fotoğraflar...Not: Ayça Oğuş ailecek tanıdığımız bir arkadaşımız. Gizli reklam gibi algılanmasın.Cevaplamak için Üye ol