16 ay azı dişi krizleri

Dido_Kuziko soruyor: 3

Kuzey 16. ayına girdi ve azı dişleri çıkma çabalarında. İnanılmaz kaprisli çığlık çığlığa, devamlı kucak istiyor, uyumuyor ve ısırıyor her yeri. Delirmiş durumdayım. Ne belimde takat kaldı onu taşımaya ne de psikolojim bu tantanayı kaldırmaya.

Ne yapabilirim bu acısını dindirmek için ? Lütfen yardım

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


barbunya

merhaba,

azı dişi problemini çook uzun süredir biz de yaşıyoruz,,dişlerin ucu çıktı çıkacak derken bi türlü patlayamadı,sizi çok iyi anlıorum,yemek yemek istemez,uyku düzeni bozulur,,huysuzlanma hat safhada ,bende çoğu zaman dayanamıyorum bu duruma ,,diş kaşıyıcısı ,soğuk kompres filan hikaye,çünkü oğlum evde uygun gördüğü ki bu bazen masanın kenarı,pet şişe kapağı gibi tuhaf yerlerden çıkarıyor hıncını,bende engel olmuyorum hiç..,elleri 5 parmak ağzında,,bi de biz emzik kullanıyoruz ,aslında ben vermesem aklına bile gelmiyor ama bu diş  çıkarma nöbetleri sırasında çok rahatlatıyor ..sabretmekten başka bişey bulamadım ben ,,sürekli olmasa da ara sıra gece yatmadan önce ağrı kesici ateş düşürücü veriyorum rahat uyusun diye ,,umarım bi an önce çıkarırlar:)


duygu2505

bizdede aynı sorun var. doktorumuz 4 tane birden geliyor dedi altta bi tane çıktı şimdi üstte 2 tane kabarmış bugün tam bir hafta oldu hiç birşey yemiyor oysaki çok iştahlıydı sadece süt içiyor o da kansızlık yapar diye mamaya başladık tekrar uykuda ağlıyor inliyor sürekli üstümde ayağımda sallayarak uyuyor ancak yerine koydum mu saat başı kalkıyor koltukları ısırıyor yalancı memeyi ısırıyor nasıl geçecek bu dönem allah yardımcımız olsun


skisac

ben ön dişlerde böyle sorun yaşamadım. Ama azılar bizide çok yordu, ateşlendi, sürekli mızmızlandı, bazı geceler uyuyamadı, iştah tamamen gitti, ishalde oldu üstüne bir anda zayıfladı. çok şükür 4 azıyıda çıkardık ama köpek dişlerde sorunlu oluyor diyorlar. bir an önce hepsi çıksada kurtulsak diye umut ediyorum.
hepimize geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol