Bodrum ve çevresinde yaşayan yada oraları iyi bilen anneler

ozgu_naz soruyor: 10

ben aslında düzenini istanbulda kurmuş ama buranın kargaşasından çok yorulmuş bir kadınım. nispeten anadolu yakasının sakin ve nezih bir yerinde yaşıyor olmama rağmen bu kargaşadan ve düzensizlikten çok bunaldık ailece. bu yazımızı 3 ay akçayda yazlıkta geçirdik ama biz artık istanbul dışında bir hayat kurmaya karar verdik. bodrum ve çevrelerinde yaşamak istiyoruz artık yaz kış. ben önerilerinizi almak isterim. yerleşim olarak çok gelişmemiş ama kızımı yetiştirebilieceğim seviyede bir yer istiyorum bodrumda. okul değil kastım zira çevreden alacağı eğitim ve kültür okuldan daha önemli. var mı şöyle bahçe içinde müstakil güzel bir yer bilen:)

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ozgu_naz

ablamlar eşinin işi gereği 1 yıl marmariste kaldı. bayıldım çevre köylerine. evet muğla ve civarı düşünülebilir yerlerden. benim gönlüm urla foça yada çeşmede. ama bizim koca pek sevmiyor oraları:) onun işinden dolayı sıkıntımızda olmaz yurtdışı ağırlıklı çalışıyor heryerden yapar işini.kaçmak istiyorum inanın. kızımı alıp çıktığım yer yakın olduğu için bağdat caddesi ve sahil. sıkıldım arabalardan trafikten kokoşlardan:) bu sene erkenden kaçıcam yazlığa nisan gibi.onun hayali zaten beni biraz zinde tutuyor istanbulda


Ervinveannesi

Ben her şehir dışı günübirlik seyahatlerimizden ağlayarak döner olmuştum eve..Çok şükür şu anda oturduğumuz evi bulduk..
Her hafta sonu civar köy-kasabalara kaçan biz şimdi evden çıkmaz olduk..Çekmeköy alemdağda müstakil bir evde gözde sitelerdeki daire fiyatına oturuyoruz 40 dönüm içinde 20 komşumuz var bol miktarda meyve ağaçları hayvanlar ve sebze bahçemiz de cabası :))
Mutluluğun resmini çizdik istanbulada  da ...


ozgu_naz

evet hem avrupa hem anadolunyakasında var şanslı yerler.tadını çıkarın


Bona

tam 11 ay oldu bodrum'a yerleşeli..şimdi de kaçmak için fırsat kolluyorum..

bana göre tam bir cehennem burası..ama kişiden kişiye değişir elbette..


semamert

ben bodrumluyum turgutreis ve bitezi öneririm sorularınız olursa detaylı cevaplarımozgu_naz

tşk ediyorum cevaplarınıza.bugün trafikte  saat geçirdikten sonra artık kesin karar verdim kaçmaya.ben kaçmazsam aklım kaçacak çünkü:)


MelekAnne

temmuz un ılk haftası bodrumda olacagız.fıyatı makul denızı temız kum olan, duzayak bır yer tavsıye edermısınız?


CokBilmis

Ben de kızımı doğurmaya İstanbul'un merkeze uzak, yeşillik semtlerinden birine taşındım. Ama babamız trafikte o kadar çok zaman geçiriyor ve işind eo kadar çok yıpranıyor ki kızıyla yeterince birlikte olamıyor. Ayrıca her ne kadar etraf yeşillik bile olsa ben kızım köyde inek minek görsün, onlarla büyüsün istiyorum. Şimdi koyun bile görse irkilebiliyor.

Biz de Kaş'a taşınmaya karar verdik. Eşim gitti bile. Ben de kısmetse yaza doğru gideceğim. Artık uçakla her yere ulaşım çok rahat. Akşam trafiğinde 1,5 saatte eve gelen eşim şimdi 1,5 saat sonra beni Dalaman havaalanından arıyor "İndim" diye :)Nicomedia

izmir merkez harici her yer cennet gibi kıyıboyu özellikle...çok fazla ağaç aramaz iseniz doğası havası on iki ay istediğiniz her yere yakın bir yer.. bodrum fethiye marmarise de günübirlik mesafede üstelik haftasonları kaçamak yapabilirsiniz. 


emp

fethiyede yaşıyoruz. 9 sene ankarada yaşadıktan sonra uyum sağlamak ilk başlarda biraz zor oldu. benim aklımın bir tarafı hala büyük şehirlerde..acaba büyük kentlerde çocuklar için imkanlar daha mı iyi? eğitim, sağlık vb. ve bizim için iş imkanları?? bilemedim. geçen yıl kızım ağır bir hastalık geçirdiğinde her hafta antalyaya üniversiteye gittik. oldukça zorlandık. en basit tetkikleri bile burda yapamadıkları için öfkelendim.
bodrum daha gelişmiş bir yer. yaz aylarında çoook kalabalık. fethiye yine de güzel:))Cevaplamak için Üye ol