Bodrum ve çevresinde yaşayan yada oraları iyi bilen anneler

ozgu_naz soruyor: 6

ben aslında düzenini istanbulda kurmuş ama buranın kargaşasından çok yorulmuş bir kadınım. nispeten anadolu yakasının sakin ve nezih bir yerinde yaşıyor olmama rağmen bu kargaşadan ve düzensizlikten çok bunaldık ailece. bu yazımızı 3 ay akçayda yazlıkta geçirdik ama biz artık istanbul dışında bir hayat kurmaya karar verdik. bodrum ve çevrelerinde yaşamak istiyoruz artık yaz kış. ben önerilerinizi almak isterim. yerleşim olarak çok gelişmemiş ama kızımı yetiştirebilieceğim seviyede bir yer istiyorum bodrumda. okul değil kastım zira çevreden alacağı eğitim ve kültür okuldan daha önemli. var mı şöyle bahçe içinde müstakil güzel bir yer bilen:)

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


emp

havalimanı olduğu için dalaman önerebilirim. öyle trafikmiş, kokoşmuş bulunmaz:)

aishwarya ne zaman yaşadın dalyan civarında? iş için mi?

cokbilmis kaş çok güzel. dalamandan kaşa geçerken beklerim:)yanlış hatırlamıyorsam hukuk ile ilgili bir işin mi vardı?


emp

süper çok hoşuma gitti hayalini gerçekleştirmen:)
dalamanlıyım aslında. ailem orada. eşimin eve gelmesini bekliyorum şu anda, dalamana gitmek için:)evlenince fethiyeye yerleştik.
dalyanı çok severim. küçük yerler. herkes birbirini tanır. kimbilir belki seninle karşılaştık bir yerlerde?


CokBilmis

@ aishwarya: Teşekkür ederim :)

@ emp: Evet, hukukçuyum. İşe bir süre ara vermeyi düşünüyorum. Her haftasonu yakın çeveyi gezme planları yapıyorum. Teklifinin suyunu çıkarıp her hafta gelebilirim, bir daha düşün :)

Ayrıca ben çocuğum olduğu için kaçıyorum büyük şehirden. Tek risk sağlık hususunda. Ailelerimiz İstanbul'da olduğu için telaşlanmıyorum. Bir terslik olursa sağlık hususunda bir süreliğine İstanbul'a geri döneriz. Umarım gerek olmaz... Büyük şehir çok kalabalık, hiçbir hizmeti layığıyla alamıyorsun. Çocuğun küçük şehirlerde kreş, okul gibi hizmetleri daha rahat alabileceğini düşünüyorum. Tiyatro, bale gibi gösteriler için zaten kızım henüz küçük. Her hafta gitmemize gerek yok. Ayda bir Antalya'ya gitsek yeter de artar bile diye düşünüyorum. Bu yaşta çocuğum için doğayla içiçe olmaktan daha geliştirici hiçbir şey olamaz sanırım. Ağaçlardan meyve toplasın, hayvan gübresi ellesin istiyorum :) Ayrıca büyük şehirde o kadar çok tehlike var ki: Sapıklar (her yerde var elbette ama insan nüfusu arttıkça, bunlar da nüfus oranında artıyorlar), trafik canavarları (çocuklar ya servisteler ya da aileleri ile birlikte etkinliklere gidiyorlar arabalarda), diğer çocuklar (şehirlerdeki aileler çocukları için ayıracak zaman bulamıyorlar, ya kreşlere bırakıyorlar çocuğun eğitimini, ya bakıcılara ya da fiziken yaşlanmış kendi anne babalarına, ya da TV karşısına oturtup iş yapıyorlar. Çocukların ahlaksal eğitimi berbat... Marka giyinmek, bebek markaları yarıştırmak, TV dizileri syretmek, ne ararsan var. Kızımın en azından bebeklik döneminde bu tip diğer çocukların etkisi dışında kalmasını istiyorum. Gerekirse mağarada yaşarım :)


emp

@ cokbilmis : teklifimi bir daha düşündüm.  evet her hafta gelebilirsin:)
kızlarımız aynı yaşta. konuşacak ne çok konumuz olur. ben de hukukçuyum:) çenem düşük. bence sen iyi düşün gelmeden önce:))


burcumcm

ortakent-yahsi  tavsiye ederim. cocuklu aileler icin oldukca sakin.

Cevaplamak için Üye ol