park yatakta uyanma sorunu

aytude soruyor: 3

Merhabalar,
Bebeğimizi ilk 1.5 ay mothercare'den aldıgımız sepete yatırdık, fakat uzun süreli olmadı yayılarak yatmayı sevdiği için. Park yataga geçtik, basit sünger bir yatak aldık sert zeminde yatması için. Fakat şimdilerde uyanma sorunumuz var, park yataga yatırır yatırmaz uyanıyor, çünkü park yatak hemen sağa sola oynuyor. Zaten cok hareketli..Aynı sorunu yaşayan oldu mu, karyolaya mı geçmeliyim artık?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


nilberk

merhaba;

benim oğlum 22 aylık hala park yatakta yatıyor!!! Ve nereye gitsek götürebiliyoruz,yerini yadırgayamıyor:)

Park yatağın altında beşik pozisyonuna döndüren ve sallanmasına sebep olan  bir aparat var,onu çıkarırsanız sallanmaz diye düşünüyorum.

Eğer böyle bir aparatı yoksa,neden sallanıyor anlayamadım.bizimki sallanmıyor.yeğeniminki sallanıyordu altındaki aparatı çıkardık,salonda park olarak kullanıyoruz.(kesinlikle hala kullanıyorum top havuzuna dönüştürdüm nefes alabilmek için mükemmel bir çözüm aklınızda bulunsun)

Yatağa geçmek için erken olduğunu sanmıyorum,güvenli bir yatakta içiniz daha rahat edecekse geçin derim:) kolay gelsin,güzel ve kesintisiz uykular kuzuya...


aytude

teşekkürler nilberk,
sallanma aparatını hiç kullanamadım çünkü sallanmayı hiç sevmiyor meriç.bence sallanmasının iki sebebi var, daha beş aylık oldugu için kademesi yüksek hala, bir de yatagı hafif bir sünger. agırlık yapmıyor yatak için, bebeğimiz de biraz tombul ayına göre, bu yatak ona ince oldu alsında. yatagın ortası çukur bile oldu.ve alışkanlık yaptı, topuklarıyla devamlı pat pat vuruyor yataga. şimdi adamakıllı yatak alsam park yataga uygun boyutlarda, belki karyolaya geçeceğim, o yüzden gerek yok yataga direk karyolaya mı geçeyim diye düşünüyorum.


Meral16

Benim kızımda 7. ayından itibaren park yatağında sık uyanmaya başlamıştı. Bizde kendi odasında yatırmaya karar verdik. 7. ayından itibaren odasında karyolasında uyuyor. Uyanmalarımız azaldı. 1 yaşından itibarende gece uyanmamaya başladı. Çok nadir olmakla birlikte ayda bir veya iki kere gece bir kere uyanıyor.Cevaplamak için Üye ol