Evde bebek ve köpek

GizemB soruyor: 2

Merhabalar yeni üye oldum. Açıkçası sorum cevaplanılır mı bilmiyorum:)

4 aylık olucak bir bebeğim var. Bi de evde 10 yaşına basıcak bir köpeğim. Köpeğim yol arkadaşım. 10 senem. Geçmişte hep bebeğimi tanımasını istemiştim. Köpeğim kıskandı, ilgi bekliyo bizden ve bebeğimden sanırım nefret ediyo. Hiç oralı değil. Belki çok saçma gelicek ama evde ikisi de var ve ikisi de benim çocuğum. Bu durumda olanlar bana yazabilir mi? Birbirine nasıl alıştırdınız? Köpeğim yalnızlıkta çekiyo, eskisi gibi yakınlık kuramıyorum sürekli bebeğim kucağımda. Evde köpekle, bebeği nasıl idare ettiniz? Zor oldu mu? Alışma süreci nasıldı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


nil8820

Köpeğim değil ama 5 yaşında kedim var.Kedi ile köpek tabi ki kıyaslanamaz. Sonuçta köpek daha insancıl ki siz 10 yıl diyorsunuz. Benim kedim başta çok korktu. Ama zamanla alıştı. Ama aynı sorun bizde de var. İlgi bekliyor ama bebekten fırsat kalmıyor. Eşim  ilgileniyor daha çok siz de öyle yapsanız eşiniz daha çok ilgilense.  En azından oyunları o oynatsa dışarı daha sık çıkarsa. 


pelinorc

Bizde benzer bir durum yaşadık köpeğimizle. Bir süre sonra bebeğiniz onunla sizden daha fazla ilgilenmeye başlayacak :) En azından bizde bu durum böyle oldu. Bence en güzel şey çocuklarımızı hayvanlar etrafında büyütmek. Hiç canınızı sıkmayın :)Cevaplamak için Üye ol