40 günlük bebeğime ne sıklıkta mama verebilirim?

didemylmz soruyor: 8

merhabalar, bebeğimin 40 günü yarın doluyor. ilk günlerden beri sütüm yetersizdi, ek olarak aptamil conformil kullanıyorum. gündüzleri sadece sütümü veriyorum ama özellikle geceye hiç sütüm kalmıyor.mamayı verince rahat uyuyor. kilo alımı biraz fazla gibi. çok endişeleniyorum mamayı ne sıklıkta vermeliyim? sütüm tamamen biterse mama çok mu zarar verecek? fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim...

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


didemylmz

Alef teşekkürler ,okuyunca rahatladım.ben de 3 saati bekliyorum hep.. nursey önce chicco kullandım ama sonra avent yeni doğan setini aldım. çünkü avent biberon emzikleri damla damla akıtıyor. diğerlerinde hep genzine kaçırıyordu oğlum. avent in temizliği de çok kolay..


seyma_eymen

netten istesem yozgatta denk gelmedim nerden alsam acaba biberonu bide mama ne alıyım doktor dermi şunu al diye


didemylmz

doktor önerir mutlaka ama belki de hatta inşallah hiç ihtiyacınız olmaz mamaya, ben emziremiyorum, her emziren anneye bakınca içim gidiyor. umarım siz bolca emzirirsiniz. bu arada ben de yaşadığım yerde hiçbirşey bulamıyorum ve internetten alışveriş yapıyorum. e bebek ve hepsiburada çok iyi. tavsiye ederim:)


mugmela

600-800 cc arasinda bebek kendi dengesini bulur, ne siklikta oldugu cok onemli degil , aciktikca verin demisti doktorumuz. Ilk aylar gunde 7-8 kere besliyorduk...simdi 6.mugmela

600-800 cc arasinda bebek kendi dengesini bulur, ne siklikta oldugu cok onemli degil , aciktikca verin demisti doktorumuz. Ilk aylar gunde 7-8 kere besliyorduk...simdi 6.


sedaer

bebegin kilosu ile 150 carpmak lazımmıs. Yani 6 kiloluk bebegin gunde 900 cc sut yada mama alması gerekiyor.


Alef

Nursey ilk doğduğunda Mama Pre-Aptamil, biberon ve herşey kesinlikle Philips Avent...


Nicomedia

bir aylık .. 40 cc ana sütü + 60 cc aptamil 1 numara mama veriyoruzCevaplamak için Üye ol