15 günlük bebek dışarı çıkarılır mı??

pedodontist soruyor: 10

merhaba,
oğlum 15 günlük ve evde oturmaktan çatlamak üzereyim. yarın dışarı çıkartmayı düşünüyoruz. sizce çok mu erken ??
ev ahalisi bir 40'ını çıkar olayına girmişler.. insanı psikolojik olarak etkiliyor bu 40'ı işi... hata mı yapmış oluruz bebeği dışarı çıkartırsak??

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


kelebek39

bizde yaz olduğu için çok bunalmış ve büyüklerin 40 masalını dinlemeden kendimizi sokaklara atmıştık.içinizi ferah tutun hiç birşeycik olmaz.


sedademirez

merhaba bambu
hemen at kendini dışarı derim ben..biz 10 günlükken başladık gezmelerimize hiç bir problem yaşamadık..dışarı çıkar çıkmaz uyuyor benim kuzu,ben de rahat rahat çayımı içiyor,kitabımı okuyorum.hiiçç korkma ve emin ol açık hava ikinize de çok iyi gelecek;)


Yasemina

Dogumdan sonraki 7. gun site ici turlar atmaya basladık. 11.gun minibuse ve taxiye bindirdim, zuccaciyeciye gittik. 30.gunun sonunda ev degistirdik, esya tasıdık, hep yanımızdaydı bu surecte, kah kucagımızda, kah esyalarla dipdibe.

Hava eser de bebek usur siyorsanız, puset tulumu alın, bebegi de onun içine gecirin, hem pamuklu kumastan olanları hem de kısa ayları ıcın daha uygun, daha kalınları mevcut.


satrun

Bebeğim bugün 15 günlük ama doğduğundan beri sadece 5 gün evde kaldık.Önce sarılık nedeniyle iki günde bir saatlerce hastanedeydik.Evimiz hastaneye uzak olduğu için tetkik sonuçlarını falan beklemek ve yemek yemek üzere mecburen alışveriş merkezlerine gitmek durumunda kaldık.Plansız sezeryan olduğu için ana kucağı, arabası, küveti falan hazır değildi. 5 günlük bebekken o mağaza senin bu mağaza benim dolaştık.Hipermarketlere gittik. Kızımız hiç keyfini bozmadı.Ancak annesi soğuk algınlığına yakalandı.Ben de kırkı çıkmadan hiç dışarı çıkarmam diyordum ama herşey planlandığı gibi olmuyor.Rüzgar almayacak şekilde arabasına yerleştirip sıkı giydirirse hiç bir şey olmaz.Kapanmayın bence eve.


pedodontist

Valla ben de gelecek cevaplarda sakın dışarı çıkarma cümlesini bekliyordum ama sayenizde içim epeyce rahatladı. 
İşin sırı hava yutturmamak ve üşütmemek sanırım. Bakalım biz bunu başarabilecek miyiz? 
Cevaplarınız için çok teşekkürler.  ekim_

bambu, öncelikle hayırlı olsun,sağlıkla mutlulukla büyüt bebeğini diyorum.
kesinlikle kendini ve bebeği eve kapama,havalar gayet güzel gidiyor;açık havada bol bol gezinin;zamanını ve süresini sen ayarlarsın.bir uyarım olacak yalnız bu denli küçük bebeklerle alışveriş merkezlerinde dolaşmak riskli olur;gideceksen de sabah kalabalışlaşmadan git derim ben.


pedodontist

Haklısın uod kalabalıkta enfeksiyon kapma riski daha fazla...

Yarın için içine body, üstüne tulum ve polar hırka giydirsem yeter diye düşünüyorum ama... tabi corap ve şapka da takıp...

daha fazla da giydirirsek bu sefer de patlamasın çocuk koruyacaz derken... :))


ASLIMERT

bambu ben oğlumu hastalanmasın diye yaklaşık 2 aylık olana kadar sokağa çıkarmadım daha sonrasındada domuz gribi korkusundan (geçen kış) nadiren dışarıya çıktık. sonuç olarak şu anda asla pusetinde uyumayan hatta sadece kendi yatağında uyuyan, geceleri dışardaysak saat kaç olursa olsun bizimle ayakta kalan bir oğlum var.  bu yüzden bebeğinin üşümemesi için gerekli önlemleri alıp hemen kendini sokaklara at derim :)ekim_

oğlumu bebekliğinde kış olmasına rağmen açık havaya çıkardım. kar tulumu ve montu almıştım,üşütmeden geçirdik kışı. oda rahatlıyordu çıkınca. hatta hiç uyumayan çocuk dışarı çıkınca uyumaya başlıyordu. kış için de kar pantolonu ve montu tavsiye ederim sana.


Yasemina

Aslımert, ben domuz gribinin tavan yaptıgı donemde cocugumu yurtdısına cıkarmıstım.. hem de isvicreye..Cevaplamak için Üye ol