Oğlum memede ağlayıp agresifleşiyor

meltem23 soruyor: 4

1 buçuk aylık bir oğlum var ve sizlerin tavsiyelerini okuyarak süt arttırdığına inanılan besinler tüketmeye gayret ediyorum. Sütüm oğluma yetiyor zira gelişimi gayet iyi. Fakat şu son bir haftadır meme emerken kendini bir germe, bir ağlama krizleri eliyle memeyi ittirme falan.. Anlayamadık gitti. Çok açsa emip bitiriyor iki memeyide ama hani siz diyorsunuz ya "sütün artması için bebeğin sık sık emzirilmesi lazım ki memeler uyarılsın" ben de o yüzden uyanık kaldığı vakitler memeyi teklif ediyorum ama olumsuz sonuçlanıyor. Doktora sordum gazdır dedi. Ben bir de size, tecrübeli kişilere danışayım dedim :) ne yapmak gerek?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


xxbrnxx

Canim acken emiyormus bi problem olmuyormus.sen kendin zorlama emmesi icin bu onu sinirlendiriyor olabilir.benim kizim 2 saat dolmadan hayatta emmezdi 5 dk bil erken emzirmeye kalksam sinirden kipkirmizi olurdu 5 dk sonra kendisi emerdi.tavsiyem ac degilken zorlama pasayi sogutma emmekten:-)


meltem23

Sagol bernacim :*


meltem23

napae evet zorlamiyorum fakat uyanikken beslensin istiyorum. Bazen iki saat araliksiz uyumuyor. O anlarda madem uyanik emsin hem.meme uyarilsin hem de o doysun istiyordum. Mesela.bugün neredeyse saatlerce susmadi kucagimda evi turladim resmen. Oturunca hep agladi sallama pispislama vs care olmadi.. Meme vrerdigimde de hep agladi.. Gene kördüğüm oldum. İkinci kez anneyim ama inanin annelik her daim acemilik..


santaluz

Kesinlikle gaz.. Siz üstüne birde emzirince iyice zor durumda kalıyordur benceCevaplamak için Üye ol