sümüksü kaka

kucuk_oyuncu soruyor: 4

bebeğim 6 aylıkken günde 4 defadan fazla kaka yapmaya başladı.sünüksü ve yeşil bir kakaydı bu. amip olmuş yavrum .1 haftalık bir tedaviden sonra iyileşti çok şükür. daha önce de sümüksü kaka yapıyordu.  ozamanalr da mı amipti ve ben fark edemedim. yoksa sümüksü kakanın normali de var mı ?
 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


lugesya

benim kızımda süt alerjisi var- o dönemlerinde de kakası sümüksü çıkardı ama amip vs yoktu. geçmiş olsun


kucuk_oyuncu

cevabınızı geç okuyabildim. geç cevap verdiğim için üzgünüm.öncelikle geçmiş olsun.amip iştahsızlık ve kusma da yapabiliyor.sancı da yapıyor ayrıca bildiğiniz gibi. ama benim yavrum aşırı sancı çekmedi. geceleri sancıları oluyordu.şimdi hatırlayınca içim nasıl acıyor.yavrum.o minicik beden nasıl acıyla mücadele ediyor. sizin de bildiğiniz gibi çok ciddiye alınması gereken bir rahatsızlık amip. korunmaksa sanıldığından zor. banyo suyundan bile bulaşabiliyor.

bebeğimdeki  tek belirti sümüksü kakaydı. ishaldi. öyle çok ishal oldu ki bağırsakları kurudu ve kakası çok sert geldi. işte ben o aşamada doktora götürdüm minişimi.

tahlil sonuçlarında ne çıktı. umarım olumludur.


MelekAnne

konu çok eski fakat.. ablamın 5 aylık kızınında kakası uzun zamandır sümüksü.. sadece anne sütü alıyor..idrar tahlili yapıldı birşey çıkmadı.. kan tahlilimi yaptırmak gerekiyor? ne biliyorsunu z bu konuda? neden olabilir sümüksü kaka?


ayseil

Konu epeyce eskı olmasına rağmen 3 yasına yaklaşan oğlumda bazı besınlerı aldıktan sonra kakasında kan gorulmesı devam ettıgı ıcın yazmadan edermedim. Isın kötü yanı bırcok gıdaya karşı tepkı verıyor ve ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.aslında bır gatroent. Denetımındeyız ama sabırla beklıyoruz. Tek endısem daha sonra başka bır sorunmus geç kalınmış durumuyla karşı karşıya kalmak. Deneyımlerınızı paylasırsanız cok sevırımıAllahım sen yavrularımızı körü



Cevaplamak için Üye ol