pre aptamil mama kabiz yapar mi

HANCAN soruyor: 10

merhaba.. oglum 8 gunluk. basta hic sutum olmadigi, simdi de yetersiz oldugu icin 3-4 saatte bir milupa pre aptamil mama veriyoruz. bebegim kabiz oldu, acaba marka ile ilgisi olabilir mi? benzer sorun yasayan ve baska bir marka ile cozen oldu mu?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ipek_35

benim 5 aylıkkken sütüm kesilmişti devamlı preaptamil vermiştim.hiç kabızlık yasamamıştık.


selencem

ilka zamanlar preaptamil bize de cok dokundu, milupa conformil verdik. doktorunuza danismak kaydiyla oneririm.


scandinav

evet evet evet..çözemedik..conformil..gaz gidericiler..bize bişey yaramadı..ek gıdada durum biraz hafifliyor ama inanın hala devam..


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bizim durumumuz farklıydı, ben bir ara 1 noya geçeyim dedim o zaman kabızlık gibi birşey oldu, bir paket conformil almıştım, süper diyemem ama rahatlattı, sonra aman dedim 1 no bizim neyimize, pre aptamile dönüş yaptık. 6 aya kadar kullanabilirsiniz dedi, hala devam ediyoruz.


seda_melis

Preaptamille biz hiç kabızlık sorunu yaşamadık.fragola

biz de aynı şekilde pre aptamil kullanıyoruz. kabızlık olmadı bizde de


fragola

.


EsraEA

Bizde yapmıştı. Hatta gazsız 2 bebeğimi de gazlı hale getirmişti. Bir kere aldım, zaten tadını da sevmemişlerdi, son oldu. O dönem benimkilerin üçünün ortak yediği, hiçbirinde kabızlık gaz yapmayan Berker mama vardı. Şimdi piyasadan kalkmış. Bulamadığımızda Hipp vermiştim ama bu kadar ufak bebek için uygun formu var mıydı hatırlamıyorum. jildando

Biz de biraz kabızlık yaşadık, doktorumuz mamanın içine 1-2 damla zeytinyağı damlatmamızı önermişti. Siz de doktorunuza bir sorun isterseniz, ben faydasını görmüştüm.


HANCAN

cevaplariniz icin cok tesekkurler..  zeytinyagini biz de yaptik ve 48 saat sonra bu sayede kaka yapabildi yavrum. birkac gundur biraz emzirebiliyorum, biraz da galiba Tuna alisti. kabizligi astik gibi ama gaz sorunu devam. doktorumuz bu kutu bitince aptamil 1e gecmemizi soyledi. simdi bundan da korkar oldum, yine kabiz olursa diye..umarim sutum artar ve mamasiz sadece anne sutu ile doyurabiliriz..Cevaplamak için Üye ol