Çocuk odası alırken

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


senayc

biz çilekden denizci temalı genç odası aldık,korkuluk 2 tane alın derim. Çilek n kendi yatağı pek kaliteli değil ama. başka bir marka alabilirsinz


hande

ben hiçbirşey beğenemedim malesef:(( şu çok seçiciliğimizin sonu iyimidir nedir bilmiyorum.

Haba'nın bir modelini çok beğendim ama burada birilerine özel mi yaptırtmam gerekecek hiç bilmiyorum.

Bu konuda hakikaten benimde yardıma ihtiyacım var


Damla

Ikea bizim evimizin her şeyi. Biz Ilgaz'ın odasını parça parça Ikea'dan aldık. Ama ille de çocuk mobilyalarından almıyoruz. Kitaplığı Bill, oyuncaklık expedit, dolap robin. Bir tek yatağı çocuk reyonundan.

Fazla yatırım yapmamaya, basit olmasına dikkat ediyoruz. İhtiyaçlar hızlı değişiyor çünkü. Mesela tüm mobilyalarına verdiğim parayı toplasan, oto koltuğuna verdiğimiz parayı bulmaz.

Güya kendimiz kulplarla, süslerle konsept yaparız diye hep beyaz almıştık ama oyuncaklar falan zaten o kadar renkli ki, hiç ekstra dekorasyona ihtiyaç olmuyor.

Birden fazla fonksiyonu yerine getirsin ya da süs olsun diye üzerinde fazla bağlantı parçaları veya ıvır zıvırlar olan eşyaları tercih etme. Kurcalanıp tehlike yaratacak, koşuştururken takılıp orasını burasına zarar vereceği türde olmasın mümkün olduğunca.


Damla

Çocuk yataklarının eni de sanırım 70 cm, ama ayrıca genç odası yatakları var. Biz de yatağı değiştireceğiz (hala 60 cm'lik bebek yatağından) ama bir karara varamadık.


hande

ikea malesef antalya'da yok. bazı küçük malzemeler internetten alacağım ama yatağa bakma ihtiyacı duyuyorum. siz bi bakın güzel birşeyler bulursanız haberleşiriz.
Gerçekten sade iş görür ve sağlam birşeye ihtiyacım var. Biryer var bizim de evimize çok yakın aslında. Mimarlar ve çocuk odası imal ediyorlar, onlara soracağım istediğim gibi yere yakın ama alt kısmı hava alacak gibi ve boyasız küçük te bir başlığı olabilir bir yatağı kaça yaparlar acaba?? belki 10 defa gittim hep kapalılardı. 2 kere gitmeden önce aradım 6 da kapatacağız dediler 5.30 da gittim gene kapalılar.sanırım tok satıcı bunlar. çok para isterler:))Damla

Peyibal,

Böyle bir grup kurulmuştu, oradaki üyeler ilgilenebilir diye düşünüyorum.http://www.nurturia.com.tr/groups/32ce6b59-e250-4347-9e64-9cb5011babb4/1/cocuklu-ev-duzenleme-sanat">
http://www.nurturia.com.tr/groups/32ce6b59-e250-4347-9e64-9cb5011babb4/1/cocuklu-ev-duzenleme-sanat

Yeni bir soru olarak da deneyebilirsin tabi.


annecugun

aynen adasim damlaya katiliyorum, ikea evimizin herseyi, lazim oldukca ogluma odasini degisik alternatifler kullanarak olusturduk. gerci dogukana gore butun ev onun, oda sadece onun olmus umrunda degil. cocuk odasi bence boyle zamanla degisik amaclarla kullanilabilir kullanisli seyler olmali. cocuk en azindan kendini bilip bir seyler talep edene kadar sirf kendimizi tatmin icin hayal dunyasindan cikmis bir oda yaratmak ne kadar dogru bilmiyorum. oda sade olmali, zamanla gelistirilebilir olmali. odada cok fazla ayrinti olmamali, toz acisinda cok zahmetli durumlar yaratabiliyor.
toz denilince hali da onemli bir rol oynuyor, ben hala kucuk kilimler ile idare ediyorum cunku makinede yikanip kolayca kuruyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bendeki genç odasının dolap, şifonyer gibi parçalarına ek olarak arkadaşımın tavsiyesi üzerine mothercare 70X140 cm westbury modelini aldık. Bu boyda olup da kenarı asansörlü tek bebek karyolası mothercarede. Daha sonra kenarları çıkıyor, ayak ucu da alçalıyor ve güzel bir çocuk yatağı oluyor. İçinin yatağını da yataştan aldık.GulcanDeniz

Deniz'in karyolası için doğal ahşap (orman) ürünleri satan Stylewood (Alman ortaklı) firmasını buldum internetten ve İzmir'de bu ürünleri satan mağazaya ulaştım. MDF, sunta, sağlığa zararlı boya vs kullanmıyorlar. Çocuk dilediği gibi kemirebilir karyolayı yani :))
80-180 ebatlarında, büyütülebiliyor.
İçine de İşbir'den yatak aldım (yatağın adı Lale), ki sonra kendime de aldım, zira çok rahat :))
Not: Daha önce Mothercare'dendi karyolamız ve yatağımız. Karyola çok hareketli uyuyan oğluma küçük gelmeye başlayınca değiştirdik. Yatağın içini açtım, berbattı, yaylı filan... Halbuki yaylı olmaması gerekiyormuş.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bir yaşına kadar yaylı yatak önermiyorlar, Mothercare'de bizi bilgilendirmişlerdi.Cevaplamak için Üye ol