10 aylık kızım uyumuyor :(

nurturia soruyor: 2

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


flamingo

merhaba,
bizim basimizdan da buna benzer olaylar gecti.
oglumda aksam 7 gibi yatip sabah 7 de uyanirdi ve gecede sadece 1 kez emmek icin kalkardi.
sonra ne olduysa her saat basi uyanmaya basladi ama her seferinde acayip aglayarak uyaniyordu kucagima almadan sakinlesmiyordu.
bu boyle 2-3 hafta kadar devam etti ben artik uykusuzluktan delirme noktasina gelmistim.
sonra (burada karsi olanlarda var biliyorum ama bizde gercekten ise yaradi) tracy hogg ablamizin yatir kaldir yontemini uyguladim ve oglum 2 gecede tekrar eski duzenine dondu ve uyumaya basladi.
daha sonrasinda da ustten 4 dis birden patlatti.
buyuk ihtimalle sizin sorununuzda dis yuzunden ama bebekler birkac gece ust uste uyumadiklarinda bunu aliskanlik haline getiriyorlar. biz ustesinden yatir kaldir yontemiyle geldik ama siz uygulamak istemezsenizde dislere surulen rahatlatici jeller var onlari deneyebilirsiniz. bu da ise yaramazsa ben cok tercih etmiyorum ama calpol verilince de cocuklar rahatliyor. belki onu deneyip agri yuuzunden olup olmadigini anlarsiniz.
hicbir sey fayda etmezse doktora goturmekte fayda var bogaz enfeksiyonu gibi hastaliklarda uykularini boluyor cunku.
kolay gelsin.


Damla

Ben 10 ay uyanmaları diye bir şey olduğuna inanıyorum ama hiçbir kaynakta buna özel bir şey bulamadım. Benim oğlum dahil, o kadar çok bebekte duydum ki 10-10,5 ay civarında aniden saat başı uyanmaya başlamalar.

Problemi çözdüğümüz için mi, tesadüf mü bilmiyorum ama biz akşam menüsünden gaz yapıcı gıdaları kesince toparlamıştı. Gece uyanırsa da süt yerine rezene veriyorduk.Cevaplamak için Üye ol