Kullanılmışı kulanmak

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


58 Cevap


hilal_mehmet

düşünme bencede sonuçta kıyafet bende giydiyorum yeğenimin küçülen kıyafetlerinden annesi saklamış verdi bana Mehmetle arasında 1 yaş olan arkadaşım var oda vermişti küçülenlerini zevklede giydiririm

bende kuzenlerimin ablamın küçülenleriyle büyüdüm...bir kıyafetle  4 kuzen büyüdük...


tiara

ben kıyafet dönüşümünü çok seviyorum. hem kullanılmışı kullanmak, hem de artık kullanmadıklarımı kullanabilecek kişilere ulaştırmak çok hoşuma gidiyor. tüketimi azaltmak sadece bütçe için değil, doğa için de güzel bir şey..


busraa

görümcelerimin çocuklarının küçülmüşlerini çok giydirdim ben de oğluma, öyle kıyafetler var ki 3 çocuk büyütmüş ve hala sapasağlam. kıyafetler eskimeden çocuklar büyüyor. içinize sinmeyecek bir durum yok bence. 


becanim

eskilerin bir sözü hep kulağıma küpedir, çocuğun giydiği, yaşlının yediği haram derler :)))

gerçekten doğru, iki kızımda da her teklifi kabul ettim, hatta bazen o dönemde bulamayacağım kullanışlı şeyler bile oldu,hala kıyafet dönüşümünü destekliyorum, büyük kızımın küçülenlerini bile küçüğe bekletmiyorum, arkadaşların kızlarına veriyorum, onlar zaten üreyerek geliyorlar bana


nilayy

Çocuğun yediği helal, giydiği haram mantığıyla bende akrabalarımdan ve arkadaşlarımdan gelen kıyafetleri seve seve kullanıyorum. Valla oğlum doğmadan ilk heves bir sürü yeni şeyler aldım; birçoğunu 1-2 kez giydirdim ve yepyeni olarak kaldırdım (kısmetse 2. çocuk niyetiyle), bir kısmını da yakın arkadaşlarıma dağıttım. Şu anda kuzenimden bol bol kıyafet, çok yakın  bir arkadaşımdan da türlü türlü oyuncaklar vs alıyorum.Dahası annem birşey almak istediğinde ona da engel oluyorum, 3 liralık birşey mi alacaksın, o parayı 3 lira 3 lira biriktir bana ver, yarın çocuğumun eğitimi için harcayayım diyorum. Açıkcası kendimi hiç kötü hissetmiyorum, daha önümüzde seneler var inşallah , çocuklarımızın gelecekleri üzerlerindeki kıyafetlerinden çok daha önemli... iflah_olmaz

rahat rahat kullan derimmm:-)))


fistikcik

Tabii ki kullanın. Diğer arkadaşların da dediği gibi, olay sadece ekonomik değil. Çevreyi koruma, fazla tüketimden kaçınma gibi faydaları da var.

Ama sizinkine benzer kaygıları olan insanları yakından tanıyorum (en başta annem). Tüm bunları bilseler de içlerine bir türlü sinmez, kimine sanki kıyafetler kirliymiş gibi gelir (bebek nasıl kirletecekse ?), kiminin de "elitist" anlayışına uymaz başkasının kıyafetini giydirmek ("Ne yani, o kadar muhtaç mı gördüler beni" saçmalığı). Eğer bu şekilde düşünüyorsanız biz ne desek boş. Öncelikle siz başkalarının verdiği kıyafetlerde sizi rahatsız eden tam olarak nedir, adını bir koyun, bu duygunuzla yüzleşin. Sonra onunla başa çıkmaya çalışın. Yoksa burada 10 sayfa da yazılsa bir işe yaramaz.


smmm06

bence temiz kullanılmışsa eğer beğeniyosanız tabiki kullanın eskiden çocuğum olmadan önce bana çok ters gelirdi aynen öyle ne yani çocuğuma kıyafette alamıycakmıyım diye  ama şimdi zaten çok kısa giyiyolar ve eskimiyo bile açıkcasa mesela oğluma kışlık bot aldım  birisi deseydi bende var hiç alma boşuına dese almazdım çünkü bu kış giycek sadece ve nekadar yol yürüycekkibenjamin2010

Bizde tüm kıyafetler kuzenler arasında dolaşır ,hala giyilebilecek durumdaysa da yine tanıdıklara verilir.sonucta kısa zamanda küçülüyorlar.


ponyy

 çok şükür durumumuz var almaya.

  ama arkadaşlarımın çocuklarından sonra benim çocuğum oldu. oğluma o kadar çok kıyafet geldiki arkadaşlarımdan. çok memnun bir şekilde giydirdim.  beşik mama sandalyesi puset hiçbirşey almadım ben. şimdi 2. ye hamileyim elimde bişiy yok dağıttım çünkü bende.  paylaşılmalı bunda sakınca ne ki . çok güzel birşey.

rahat rahat alın ve giydirin. iyi güzel günlerdeCevaplamak için Üye ol