hamilelikte dondurma..

snyrk89 soruyor: 7

hamileyken dondurma tüketen var mı?herhangi bi yan etkisi falan var mı acaba bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


seyma_eymen

ben herşeyi yedim dondurma yenmezmiymişki


elifnur

Ben haftada en az uc dort gun dondurma yerim, hem de oyle az felan degil, kutu kutu dondurma bitiririm. Bu ikinci hamileligim ve de hicbir sorun yaratmadi. Hem icinde kalsiyum barindirdigi icin cikolata felan yemekten daha iyi bence dondurma yemek. Canin istiyorsa hic cekinmeden ye, bir sey olacagini zannetmiyorum. 


ra_she_de

bende yedim bol bol güvendiğin yerden alırsan bir sorun olmaz sanırım


ediluj

ben hamileliğimde bol bol yedim,yalnız güvendiğim yerlerden,hazır dondurma olarak değil..


yie

Ben her gün yiyorum; marketten kutuyla alıp külaha koyuyorum. Bazen yetmiyor anında ikinci külahı lüpletiyorum:)) Zararı olacağını hiç düşünmedim..


nurcan_eymen_efe

merhaba umutun annesi,çok geçmiş olsun.bende geçtiğimiz bütün yaz nerdeyse her gün yedim.iyiki başıma böyle bir olay gelmemiş.


nilaylilayla

kutu kutu dondurma yiyenler ,hiç içeriğini okudunuz mu?dünya kadar katkı maddesi var içinde..bence kesinlikle kutu dondurma yemeyin(carte dor vs.),ben yedim birşey olmadı demişsiniz,katkı madddeleri sizin ve bebeğinizin vücudunda öyle hemen kötü etkisi göstermiyor tabiki...ben hamileyken dışarıdan ekmek bile tüketmedim..katkı maddesi yüzünden.. evde yaptım hep ekmeği,,dondurmayı da çok isterse canım, mado'dan yedim, organik olduğuna güvendiğim için..Cevaplamak için Üye ol