Büyüme ağrısı

ucurtma soruyor: 2

Merhaba,

Kızımda dün akşam ve bu sabah ortaya çıkan ayak ağrısı var. Epey bir mızırdandı sabah ve üzerine basmakta zorlanıyordu (tek ayak) Ancak yarım saat sonra baktığımda ve balkonda oyuna daldığında topallaması geçmişti. Sorduğumda ağrısının geçtiğini söyledi. Tahminim kaynaklarda bahsedilen büyüme ağrısı gibi bir şey yaşıyoruz. Bu tip ağrıları oldu mu çocuklarınızın ve bu durumda neler yapıyorsunuz? 

Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Fundaaa

AYAK DEĞİLDE BACAKLARINDA OLUYOR ZAMAN ZAMAN,AMA ÇOK KISA SÜRÜYOR.....


Damla

Bizde özellikle yoğun hareketli günlerden sonra, akşam bir şeyi yokken ve gece uykudan uyandıracak şiddette bir ağrı şeklinde olmaya başladı. Biraz araştırdım, bu kemik değil kas ağrısıymış. Ağrı kesicilerden ibufen, masaj, sıcak uygulaması iyi gelirmiş. Magnezyum,kalsiyum önerenler varmış (muzlu süt içirmeye çalıştım ama gecenin yarısı istemedi tabi :)). Başlarda ilaç vermemeye çalışıyordum ama o anda sakinleştirip uyutabilsek geri bile yeniden ağlayarak uyandığı ve sakinleştirmesi zor olduğu için yarım ölçek şurup vermeye başladım.


Önlem olarak bol sıvı ve düzenli hareket öneriliyor. Aynı spor ağrısına benzer tanımlar okuyunca, hareketi düzenli hale getirmeye çalıştık ve bütün gün koşturduğu günler, sıcacık bir banyo yaptırıp, bacaklarına ayaklarına su tutarak banyoda bir süre oynamasına izin veriyoruz. Bunlara dikkat etmeye başladığımızdan beri olmadı tekrar.

Bence yine de bir doktorunuza danışın, belki sorular sorabilir, yönlendirebilir.Cevaplamak için Üye ol