Gece süt vermek ya da vermemek?

sadeceanne soruyor: 2

Merhaba, Can azıları çıkarırkan katı gıdaları almıyordu sadece süt ve yoğurtla beslenmek istedi. Biz de süt içiyor diye mutlu mutlu verdik :)) Ama şimdi garip bir durumdayız. Gece uyumadan önce süt içiyor ama 01:30 ve 05:00 civarı tekrar süt istiyor, su verirsek itiyor, "düüütt" diye bağırıyor. Halbuki en başta sadece sabaha karşı uyanıyordu. Galiba biz bu beslenme işine alıştırdık onu. Nasıl bırakmak lazım? Bırakmak lazım mı bilemedik.. Doktorumuz tabii ki gerek yok diyor beslemeye.. Sizin de başınıza geldi mi? (Bu konu ile ilgili bir soru var ama cevapların sonunda beslenmenin nasıl kesildiği olmadığı için tekrar sormak istedim)

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


dilminkb

Bizim doktorumuz, kizim 7,5 aylikken gece beslenmesini kesti. Ben de aynen sizin gibi, ''iyi de nasil yapacagiz bunu'' diye sordum. Sut yerine su vereceksiniz, dedi. Bu yontem ise yaradi. Kizim ne zaman mama icin uyansa, biberonla su verdik kendisine. Simdi artik her uyandiginda su da istemiyor. Gercekten susuyorsa su iciyor. 


Bilimsel olarak bu gece beslenmelerini kesmenin sebebi, insan vucudunun gece yemek yemeye programlanmamis bir mekanizma olmasi gerceginden geliyor. Hicbirimiz geceleri kalkip yemek yemedigimizden, bebekleri de boyle alistirmamak gerektigini soylemisti doktorumuz. 


sevican

Ben de kesemiyorum gece beslenmesini. Suyu biraz içip bırakıyor, süt içmezse de uyumuyor. Denedim sürekli su vermeyi ama 1-1,5 saat dalamadı tekrar uykuya. Ben de biraz pekmez karıştırılmış su veriyorum onu içiyor en azından çok kalori almıyor ama nedir bunu kesmenin formülü??Cevaplamak için Üye ol