Mışıııl mışıııl,kesintisiz uyur mu ???

srplyzr soruyor: 7

merhaba güzel anneler
uyku eğitimine başlayacağım uygulayanlar varsa tecrübelerinizi paylaşır mısınız lütfenn

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


simalimben

Uyku eğitiminden kastınız nedir? Benim oğlum 10,30 gibi uyur,gece 4 te süt için kalkar ve sabah 8 gibi uyanır bazende 10 da uayanır


aytul79

Uyumak istesin yada istemesin mutlaka aynı saatte yatakta olmaya özen gösterdim. bir süre sonra bu döngüye alıştıkları için belirlediğim saatlerde uykuları gelmeye başladı. şu an kızlarım akşam 21:00 gibi yatarlar. sabah 06:30 gibi uyanırlar. küçük kızım henüz 18 aylık olduğu için gece birkaç sefer uyanabiliyor. onda da yatağından almadan biraz okşayarak birazda su içirerek rahatlamasını ve yeniden uykuya dalmasını sağlıyorum. kolay gelsin.


srplyzr

iyi bayramlar arkadaşlar

uyku eğiiminden kastım çocuğun kendi kendine uyuyabilmesi.
benim uyku saatleri ile ilgili bir sıkıntım yok en geç 21 de uyur
sıkıntım şu, gece çok sık uyanması,emziriyorum ve mememde uyumaya alıştı malesef
her uyanmasında meme istiyor kendi kendine uyumayı bilmediği için
bu ikimiz içinde çok yoruyucu oluyor.
uyku ile ilgili araştırma yaparken uyku eğitimine rastladım.
BASKAR

Bizde de durum aynı, her seferinde emzirmemeyi deniyorum. Bazen su veriyorum, bazen kucağıma alıp sakinleştirip yatırmaya çalışıyorum. Çok başarılı olamıyorum. Kendisi göğsümü açmaya çalışıp emmek istiyor. Sanırım gerçekten emizrmeden sabredip ilk zamanlar 30dak-1 saat uykusuzluktan sonra tekrar uyutmaya alıştırmak. Ama uykuyu seven bir bebek olması da çok önemli. Benim kızım uykuyu hiç sevmedi. Hep uyanık olmak istiyor ve gece yarısında bile uyanır uyanmaz yağa kalkıyor...


tulay_defne

Her uyandığında emzirmemek. Bildiğim çözüm bu. Ben 11-12 aylık civarı gece uyandığında emzirmedim, su verdim. mesela 4 kez uyanıyorsa ilk 2 uyanmada emzirmedim,3. de emzirdim, 4 de yine emzirmedim, uyanmalar azaldı. Yaklaşık 7-8 aydır da hiç uyanmıyor. Emzik alıyorsa o da yardımcı olabilir. 


seres_esra

benim kızım 18. ayına kadar emdi ve gece o kadar çok uyanıyordu ki 5-6 yanımda yatırıyordum bana da yazık yaaa memem açık uyuyup kalıyordum ne zaman memeden kestim odasına attım kendi kendine kendi yatağında uyudu sadece gece 1 defa biberonla süt içmek için ağlıyordu yaklaşık 4-5 aydır onuda bıraktı akşam 10 gibi yatıyor sabah 9-10 gibi de kalkıyor gündüzleri de 3 veya 4 saat uyuyor süper valla :) 


cnnp

Nerde oyle cok uyuyan bir bebek. benim kizim gece 9 gunduz 1,5 saat uyurCevaplamak için Üye ol