2 yaşındaki kızım beni hiç dinlemiyor 😞

arbuk soruyor: 9

2 erkek büyüttüm. Ama bir kızım varki Allahım akıllara zarar. Beni dinlemiyor, yapma dediğim halde gözümün içine bakarak yapıo. 2 yaş sendromu diye düşünüyorum. Ama beni psikolojik olarak çok yıpratıyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum.?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


arzugndz

5 parmağın beşi bir değil malesef.. evet şuan sizinle inatlaşıyor.. benim oğlum 1 yaşında yapma dediğim şeyleri dediğiniz gibi gözümün içine bakarak yapıyor.. ben bu konuda sabırlı olmayı deniyorum her seferinde sakince hayır diyorum nedenini açıklıyorum 2-3.uyarımdan sonra bir daha yaparsan bunu almam gerekiyor yada kaldırmam gerekiyor gibi o anki duruma göre açıklama yapıyorum.. tekrar ederse tepki vermeden olayı ortadan kaldırıyorum.. bağırıyor ağlıyor çığlık atıyor ama yanında tepkisizce bekliyorum sakinleşmesini sonra dikkatini dağıtıyorum.. ya birlikte oyun oynuyoruz ya müzik açıyorum.. bizi test ediyorlar.. sabırlı olacaksınız ve kararlı olacaksınız.. bazı davranışlarını görmezden geliyorum ilgi çekmeyince yapmıyor.. deneyeceksiniz sizde uygun yöntem bulacaksınız.. 


mustafamami

deniyor, sınırlarını anlamaya çalışıyor, sizin neye ne kadar müsade edeceğinize bakıyor. sinirlenmeyin. yaptığı şey kendine veya etrafına zarar vermiyorsa, tehlikeli değilse sınırlamayın diyorlar genelde. sizi sinir etmek için yapmıyor, sınırlarını belirlemek için denemeler yapıyor kızınız. 


arzugndz

Kurallar koyun cocuk kendini kurallarla guvende hissedecek.. gozde erdoganin hayat evde baslar kitabi var tavsiye ederim..


arbuk

Teşekkürler kızlarr😊 tavsiyelerinizi denicem. İnş hayır olur.sappho

Kardeşimin 2,5 yaşında kızı var.evlerine pedagog geliyor.en son söylediği şey bana mantıklı gelmese de tuttu vallaha.tam tersini söyleme yöntemi.dök kızım o suyu yere."dokmiyyyyyceeem"çatalını at yere kızım.."atmiyyycaaamm". Dedigim gibi kısa vadeli ebeveyne nefes aldiracak bir yöntem. Deneyin çok bunaldiysaniz.bu yas çocuğuna kural konmamalı bence.bıkmadan usanmadan sade anlaşılır bir dille anlatmak aslında en doğrusu....


arzugndz

Kural konmalar ve egitim 1 yasindan itibaren basliyor malesef ve bunu pedegoglar soyluyor kural koymak kisitlamak degildir kirmizi isikta beklemek size kisitlama olmadigi gibi.. cocuk aslinda kurallar ile kendini guvende hisseder.. bu kurallar onu yapma bunu yapma degil toplumunda kabul etmedigi davranislari yapmamadir.. her evin kurallari olmali ki vardirda aslinda..


hat

Evet tersıni söyleme bizde işe yaradı.uyuma diyorduk uyayacammm diyordu ve uyuyordu.ama bu sadece uykuda işe yaradı.keske o dönem söyle davransaymısım.şimdi de işime yarayan Yöntem.pozitif konuşma edinmeye çalışın.yapmayacagı şeye değil de yapması gerekene odaklanın.me malı Cümleler kurma.atma değilde onu buraya koy gibi..bol SABIRLAR diliyorum.kolay gelsin.


dilrubaa

http://demirmucizem.blogspot.com.tr/2013/10/2-yas-sendromuhosgeldin-canm.html?m=1

Ben bu notlardan cok faydalandim okumanizi tavsiye ederim


arzugndz

Gozde erdoganin hayat evde baslar kitabinida tavsiye ediyorum..


Cevaplamak için Üye ol